Kuidas säästa bensiini V

12. mai 2008, 18:52

Mida panna tähele parkimisel.

Alusta sarja lugemist siit: Kuidas säästa bensiini I

38. Parklast või mahasõiduteelt välja sõites käivita auto alles siis, kui sul on tõesti väljasõiduvõimalus.

39. Kui sul on valida, siis väldi paralleelset parkimist. Eelista parkimiskohti, kuhu on võimalik saabudes tagurpidi sisse sõita. See väldib liigset kütusekulu, kui asutad pärast lahkuma – külma mootoriga manööverdamine kulutab rohkesti bensiini. Lisaks on parkimiskohast tagurpidi väljasõit alati riskantsem ja aeglasem, sest pead hakkama saama osaliselt piiratud nähtavusega.

40. Kaubanduskeskuste juures eelista parkla äärealasid. Säästad kütust, kui ei trügi autoga otse poe ukse ette, kus on tihedam liiklus ja palju jalakäijaid.

41. Kui istud autosse, siis ära käivita enne, kui oled kõigi ettevalmistustega valmis: iste paigas, turvavöö peal ja kõik kaasreisijad samuti autos sees.

Veel kolm lisasoovitust:

42. Kui liigud ühtlasel kiirusel, siis kasuta kõrgemat käiku. Ka linnas on võimalik kiirust ületamata sõita viienda käiguga, kuid tuleb hoidapiisavat pikivahet.

43. Talvel puhasta auto hoolikalt nii jääst kui lumest. See säästab aknasoojendusi liigsest tööst ning vähendab tuuletakistust, aga ka auto kaalu – lume- ja jääkuhi auto katusel võib kaaluda üllatavalt palju.

44. Ole sujuv. Kui sa oskad kasutada sujuvalt gaasipedaali, rooli, käike ja pidurit siis pole see ainult mugav sulle ja kaasreisijatele, see on ka natuke efektiivsem. Ühtlasi peab ka auto kauem vastu ning selline sõidustiil on tundemärk oskuslikust juhist.

Loe veel: Kuidas säästa bensiini II

Kuidas säästa bensiini III

Kuidas säästa bensiini IV

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing