Carlsberg võib Saku aktsia eest maksta pea 200 krooni

Finantsinspektsiooni turujärelevalve divisjoni juht Kristjan-Erik Suurväli ütles, et täpne prospekt on Carlsbergil veel koostamisel, kuid pakkumishind määratakse ülevõtja ehk Carlsbergi poolt viimase kuue kuu jooksul makstud kõrgeima hinna põhjal.

Ülevõtmispakkumise reeglite kohaselt ei või aktsiate väljaostuhind olla väiksem viimase kuue kuu aktsiate kaalutud keskmisest hinnast.

Saku Õlletehase aktsia kaalutud keskmine hind oli perioodil 9. november 2007 kuni 9. mai 2008 Tallinna börsil 12,4 eurot ehk 194,07 krooni.

Saku Õlletehase aktsia alustas eile Tallinna börsil 11,99 euro (187,6 krooni) tasemelt ehk 6,3 protsenti reedesest sulgemishinnast kõrgemal. Päeva lõpuks jäi Saku plussiks 6,03 protsenti ja hinnaks 187,13 krooni.

Ettevõtte aktsionär Rain Lõhmus ütles, et ta pole veel mõtlema hakanud, kas võiks oma Saku aktsiatest loobuda ning mis hinna eest seda teeks.

"Olen Saku Õlletehase aktsiaid hoidnud kaheksa aastat ja ei ole veel seisukohta võtnud ega tahakski seetõttu teisigi veel suunama hakata," kommenteeris Lõhmus.

Eraisik Rain Lõhmuse nimel on kokku 207 030 aktsiat, mille väärtus on ligi 39 miljonit krooni.

Eelmise nädala reede õhtul teatas õlletehase ainukeseks suuromanikuks jäänud Carlsberg börsile, et väärtpaberituru seaduse alusel on nad kohustatud tegema Saku Õlletehase väikeaktsionäridele kohustusliku aktsiate ülevõtmispakkumise.

Carlsbergi sõnul ei ole kontserni strateegiline eesmärk Saku Õlletehase aktsiate noteerimise lõpetamine Tallinna börsil.

Taani õlletootja peab pakkumise tegema seetõttu, et 50 protsenti Baltic Beverages Holding AB aktsiatest (endine Scottish & Newcastle'i ja Carlsbergi ühisfirma) liikus Carlsbergi kätte ning nüüdsest kontrollib Carlsberg Breweries sajaprotsendiliselt Baltic Beverages Holding ABd.

Väärtpaberituru seaduse kohaselt on Carlsberg kohustatud 20 päeva jooksul tegema ülevõtmispakkumise kõigile ülejäänud Saku Õlletehase aktsionäridele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt