Anne Oja • 12. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Sedini vineerivabrik läks eile pankrotti

Rapla kohtumaja istungisekretär Elen Kalm ütles, et eilne kohtuistung Baltic Panel Groupi pankroti asjas lõppes pankroti väljakuulutamisega.

Baltic Panel Groupi pankrotihaldur Andres Hermet ütles, et Pjotr Sedinil olid korralikud äriprojektid, kuid vineeritehase seadmed ja kinnisvaraturu jahenemine vedasid teda alt. Hermeti esialgsel hinnangul ulatub Baltic Panel Groupi vara praegu 384 miljoni ja kohustused 468 miljoni kroonini. "Esimene põhjus on see, et tehas pole korralikult tööle hakanud ja seadmed on kogu aeg rikkis ning garantiiremondis olnud," rääkis Hermet pankroti põhjustest. Teiseks läks tehase ehitus planeeritust kallimaks.

Pankroti väljakuulutamist taotles Baltic Panel Group ise. 15. aprillil esitas vineeritootja Soome kohtusse 127 miljoni kroonise nõude äririske kindlustanud Zürichi vastu, kuid pole seda raha veel saanud.

"See on uus korralik tehas, mis seisab praegu konserveeritud kujul ja mille käivitamiseks tuleb tasuda elektri- ning gaasivõlad," rääkis Hermet.

Hermeti sõnul pole Baltic Panel Groupi omanikul Grove Investil tehase käivitamiseks raha ning ka pangad ei soostunud täiendavat laenu andma.

"Me ei saa neid hoida, ehkki ostuhuvilisi on tehasel palju," rääkis Hermet 83 vineeritehase töötajast, kes on praegu sundpuhkusel. Täna viib ta paberid töötukassasse, et taotleda neile kollektiivse koondamise hüvitist.

"Sügiseks peab tehas müüdud olema, sest algab uus hooaeg," lisas Hermet.

Pankrotihalduri hinnangul on vineeritehas väga perspektiivne. "Omanikke ei saa siin süüdistada, siia on päris korralikult raha sisse pandud. Sedin on ise ka õnnetu. Kõik tema projektid on toredad, aga lõpuks on korterid müümata ja ärikinnistud enampakkumisel," rääkis Hermet.

Puitlaastplaati tootva AS Repo Vabrikud juhataja Tiit Kolk ei soovinud kommenteerida, kui atraktiivne Baltic Panel Group võimaliku ostuhuvilise jaoks olla võib. Tema sõnul tegutseb Repo Vabrikud pisut teises segmendis ja ka nende tootmistehnoloogia erineb Baltic Panel Groupi vineeritehases kasutatavast.

Pjotr Sedinilt ei õnnestunud eile kommentaari saada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt