Kõige jubedamad relvad II

13. mai 2008, 11:19

Alusta lugemist siit: Kõige
jubedamad relvad I

Projekt Stargate (tähevärav)

Eesmärk oli uurida, kuivõrd tõsiseltvõetavad on selgeltnägijate väited nende üleloomulike võimete kohta ning kas neid saaks ära kasutada luuretegevuses. 1970. aastaist kuni aastani 1995 väldanud projekti oli tippajal kaasatud 22 selgeltnägijat, viimasel aastal oli aga alles jäänud vaid kolm.

Selgeltnägijaid loodeti kasutada siis, kui ühtki teist infoallikat ei ole. Enne oli aga vaja teaduslike meetodite abil kindlaks teha, mil määral nende väited õigeks osutuvad ning kas seda võib statistiliselt juhusest olulisemaks pidada. Selgeltnägijate hulka kuulusid näiteks kaardipanija ning aerofotode pealt kadunud asjade otsija.

Projekti tulemused hoiti saladuses, kuid tõsiasi, et uuritavate selgeltnägijate arv üha vähenes ning juurde kedagi ei kutsutud, annab alust uskuda, et projekt ei olnud edukas. Iga ratsionaalselt mõtlev inimene ütleks selle peale ilmselt: „Loomulikult, ma oleksin võinud teile seda kohe öelda, poleks olnud vaja miljoneid dollareid maksumaksja raha raisata“. 1995. aastal otsustas LKA teemaga tegelemisele punkti panna.

CornerShot

Üks ameeriklaste juhte iseseisvussõjas William Prescott andis oma sõdureile juhise mitte tulistada enne, kui näed vaenlase silmavalgeid. See nõuanne võis kõlvata 250 aasta eest, kuid tänapäeval ei maksa seda enam järgida. Eriti veel siis, kui sinu vastane kasutab relva, mis tulistab ümber nurga.

Just sellise relva on välja töötanud Iisraeli relvadisainer Amos Golan. CornerShotil on mitmeid versioone, teda saab kasutada jalaväevastase püstolkuulipilduja või ka soomustatud masinate vastase granaadiheitjana.

Relv on varustatud kaameraga, mille pilt edastatakse selle kasutajale LCD-ekraanile. Relva esimene osa on tagumise suhtes painutatud, nii et nende vahele moodustub kuni 120-kraadine nurk (granaadiheitjal kuni 90 kraadi). Relva esiosa vaatab nurga tagant välja, jättes laskja enda turvaliselt nurga taha varju.

Delfiinid mereväkke

Delfiinid ja merilõvid on vaatamata loomakaitsjate ägedatele protestidele juba aastakümneid USA mereväe teenistuses.

Delfiinid kaitsevad sõjalaevu patrullides laevakere ümbruses ning jälgivad, et mõni vaenlase sukelduja sellele ei läheneks. Teiseks oluliseks ülesandeks on meremiinide avastamine. USA mereväe sõnul avastasid delfiinid 2003. aastal Iraagi Umm Qasri sadamast üle saja meremiini.

Avalikkus on korduvalt kahtlustanud, et delfiine koolitatakse välja ka inimeste ründamiseks, kuid merevägi on seda pidevalt eitanud. Nende sõnul ei suuda delfiin teha vahet omal ja vaenlasel ning eriülesannet täitval sõduril ja tavalisel sukeldujal. Seetõttu oleks tapjadelfiinide koolitamine äärmiselt ohtlik.

Loe edasi: Kõige jubedamad relvad III

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2008, 13:41
Otsi:

Ava täpsem otsing