Kuidas saad Sina keskkonda aidata IV

13. mai 2008, 13:05

Alusta lugemist siit: Kuidas
saad Sina keskkonda aidata I

25. Otsi kontaktandmeid netist
Kas sul ikka on vaja iga aasta uut paksu telefoniraamatut? Paberi- ja puidukogus, mis nende valmistamiseks kulub, on tõeliselt aukartustäratav. Selle asemel tuleks ära kasutada moodsa infoühiskonna võimalused ning otsida kontakte interneti vahendusel.

26. Ei kilekotile
Igal aastal kasutatakse maailmas 500 miljardit kilekotti. Kilekotid ei lagune looduses ning paljud neist satuvad lõpuks ookeanidesse, kogudes enda külge mitmesuguseid mürke ning jõudes lõpuks toiduahelat pidi tagasi meie toidulauale. Igakordse kilekoti ostmise asemel oleks palju mõistlikum kasutada poes käies näiteks seljakotti, mis kestab aastaid ning raskeid asju on sellega kanda palju mugavam kui käe otsas.

27. Tarkvara netist
Kui võimalik, siis laadi tarkvara ja muusikat enda arvutisse netist. Üle maailma müüakse aastas üle 30 miljardi CD- ja DVD-plaadi. Nende tootmiseks kulub aga ikka sama palju materjali, sõltumata sellest, kui suured on neile salvestatud failid.

28. Arved elektrooniliseks
Elektroonilised arved paberi asemel aitaksid maharaiumisest päästa miljoneid puid üle maailma. Ning kui sa üldse mingeid arveid näha ei taha, siis saad oma närvirakke kokku hoida, sõlmides internetipangas otsekorralduse.

29. Patareide asemel akud
Ühekordselt kasutatavad patareid on akude olemasolul tõeliselt mõttetud. Milleks kulutada raha ja toota tohutus koguses rämpsu, kui võid osta laadija ning pisut kallimad, kuid see-eest paljukordselt ümberlaetavad akud. Kui kasutad patareisid tihti, siis ei kulu kuigi palju aega, kuni oled säästnud kena koguse raha ning aidanud ühtlasi keskkonda.

30. Viimane, kuid kõige olulisem
Kui leiad vähemalt osad neist nõuannetest järgimist väärivad olevat, siis jaga neid ka sõpradega. Kui igaüks muudaks oma harjumusi kasvõi natuke, võiks tulemus olla tõeliselt muljetavaldav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2008, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing