Rahvaliit: rahandusministeerium rikub head tava

13. mai 2008, 17:56

Eestimaa Rahvaliit ei mõista
rahandusministeeriumi menetlustoiminguid, mille kohaselt peavad
omavalitsusliidud täna, 13. mail kooskõlastama poole päevaga seletuskirjata
2008. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu, teatas erakond.

„Omavalitsusliidud on pandud valitsuse poolt sundseisu, kuna poole päevaga peavad omavalitsused kooskõlastama lisaeelarve eelnõu, millel puudub seletuskiri,” ütles Eestimaa Rahvaliidu peasekretär Kajar Lember.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman ütles aripaev.ee-le, et seletuskirjad peaksid valmima hiljemalt neljapäevaks, kui valitsuskabinetis eelnõud arutatakse.

Antud kuupäevaks mitte vastamise korral loetakse eelnõu kooskõlastatuks. „Kooskõlastuse nõue ei peaks olema sisse viidud linnukese pärast, vaid ikka selle pärast, et vastajatel oleks võimalik oma seisukoht sisuliselt öelda. Ilma seletuskirjata eelnõu ülikiireks kooskõlastamiseks saatmine on juba iseenesest absurdne, rääkimata veel sellest, et seletuskirja puudumine raskendab veelgi eelnõu sisulist läbitöötamist,” lisas Lember.

„Omavalitsustel on tänaseks ministeeriumitega vahendite laekumiste kinnituseks lepingud sõlmitud ja vastavalt sellele ka mitmetes omavalitsustes hanked välja kuulutatud ning mõnes vallas juba tööd käivad. Samas nõuab valitsus negatiivsele lisaeelarvele tuginedes sisuliselt ühepoolselt lepingute tühistamist,” märkis Lember ja lisas, et paljud omavalitsused võivad sellises olukorras alustada riigiga kohtuteed, kuna tänaste otsustega tallatakse täielikult jalge alla Euroopa kohalike omavalitsuste harta põhimõtted ja mitmed omavalitsused kannatavad ka reaalset materiaalset kahju.

Lemberi hinnangul ei ole kohalikud omavalitsused süüdi valitsuse ebapädevuses ja suutmatuses riigieelarvet planeerida.

Täna, 13. mail teavitati omavalitsusliite rahandusministeeriumi 2008. aasta lisaeelarve seaduse eelnõust, millele oodatakse kooskõlastust hiljemalt 13.05.2008.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2008, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing