USAst tuli ridamisi kaalukaid uudiseid

Tarvo Vaarmets 14. mai 2008, 00:00

Eilset börsipäeva USAs ilmestasid mitmed olulised uudised - Hewlett-Packardi viimase kuue aasta suurim ost ja Wal-Marti tulemused. Lisaks sellele aga USA aprillikuu jaemüügi aruanne ja sealse keskpanga juhi Ben Bernanke sõnavõtt.

FEDi tüürihoidja Bernanke täheldas eile, et keeris finantsturgudel on küll lahtumas, kuid olukord on normaalsest veel siiski kaugel. FED on pankade ja suurte investeerimisettevõtete abistamiseks ning laenuturu elavdamiseks astunud mitmeid ebaharilikke samme. Need pingutused tunduvad ära tasuvat ning on Bernanke sõnul finantsturgudele hästi mõjunud, kirjutas AP.

Keskpanga märtsis tehtud tavatu otsus anda investeerimispankadele hädaabilaene on Bernanke hinnangul tekitanud mõningast kindlust.

"Need on aga esmased signaalid ning praeguses faasis on finantsturgude olukord endiselt normaalsest kaugel," rääkis Bernanke.

USA aprilli jaemüüginumbrid jäid küll eelmisele aastale 0,2% võrra alla, kuid vastasid siiski turu ootustele. Kõige kiiremini kahanes autode müük.

Mure USA tarbija ostujõu pärast ei ole niisiis lahtunud -kõrged energia- ja toiduhinnad panevad ameeriklased raskemasse olukorda. Sellele asjaolule viitas ka korraliku tulemuse avaldanud Wal-Marti juht Lee Scott.

USA börsidel möödus esimene kauplemistund kerges miinuses, seejuures kauples suurülevõtust teatanud Hewlett-Packardi aktsia pea 6% madalamal kui päev varem.

Kui USA ja Euroopa turgudel erilist optimismi ei olnud, siis Aasia peamised indeksid näitasid eile kohati isegi pea 2%-lisi plusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing