Kõige jubedamad relvad III

14. mai 2008, 15:48

Alusta lugemist siit: Kõige
jubedamad relvad I

Homopomm

1994. aastast on meieni jõudnud kolmeleheküljeline dokument USA õhujõududest, kus visandati plaan mitme uue ja väga omapärase keemiarelva loomiseks. Projekti maksumuseks oli planeeritud 7,5 miljonit dollarit. Luua kavatseti haisupomm, mille levitatav hais oleks vaenlase sõduritele talumatu ning sunniks neid varjendist lahkuma. See plaan on küll mõnevõrra veider, sest iga sõduri standardvarustusse kuulub ka gaasimask, mida sellises olukorras minemajooksmise asemel ilmselt kasutataks.

Ülejäänud pommid pidid vaenlased kas metsikult higistama panema või siis andma neile väljakannatamatult halva hingeõhu, nii et nad enam üksteise seltskonda ei taluks. Aga see pole veel kõik. Neljas pomm pidi sisaldama kemikaale, mis muudavad sõdurid üksteisele seksuaalselt vastupandamatult ligitõmbavaks.

Plaan jäigi plaaniks. Ilmselt seetõttu, et kava väljamõtlejal oli küll hea fantaasia, mis aga käis paraku reaalsusest kaugel ees. Siiani ei ole teada ühtki kemikaali, mis heteroseksuaalsed mehed järsku homodeks muudaks. 2007. aastal tunnustati seda plaani Ig Nobeli rahuauhinnaga (Nobeli auhinna paroodia).

Liblikad luurama

USA Kaitseministeeriumi teadus- ja arendustegevusega seotud agentuur DARPA arendab tehnoloogiat, mis võimaldaks luua küborge ehk inimese poolt kontrollitavaid putukaid. Veel röövikustaadiumis liblika kehasse sisestatakse kontrollkiip, mis liblika kasvades jääb tema sisse ning kasvab närvisüsteemiga kokku. Seeläbi on inimesel võimalik eemalt liblikat kontrollida ning saata ta näiteks terroristide laagri kohale imepisikese kaamera abil infot koguma.

Novaator on kaugjuhitavatest putukatest varem kirjutanud siin.

Trophy aktiivkaitsesüsteem

Kaasaegse tanki vastu sõja pidamine on ilma väga kalliste relvadeta üsna lootusetu ettevõtmine. Lisaks paksule soomusele ehk passiivkaitsele on tankidel ka aktiivkaitse ehk tanki küljed on kaetud lõhkeainekarpidega, mis kokkupuutel granaadiheitja granaadiga kokku puutudes plahvatavad ning selle hävitavad. See pole aga veel kõik. Iisraeli lahingtank Merkava on varustatud ka aktiivkaitsesüsteemiga, mis koosneb pidevalt ümbrust kammivaist radareist ja metallitükke tulistavast relvast. Kui tanki tulistatakse granaadiheitjast, avastab süsteem granaadi ning laseb selle lennu pealt juppideks.

Selline süsteem ei ole muidugi kõikvõimas, näiteks tankimiinide vastu ta ei aita ning mõistagi pole tast kasu, kui tank saab otsesihtimisega tabamuse teise tanki suurtükist. Seega kehtib endiselt põhimõte, et parim tankivastane relv on teine tank.

Loe edasi: Kõige jubedamad relvad IV

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing