Liblikased laulud kõigile

Christel Karits 16. mai 2008, 00:00

Esitamisele tulevad Tõnu Raadiku lastelaulud, mis on loodud Henno Käo ja Heiti Kenderi sõnadele. Juhatavad Tiina Mee ja Aarne Saluveer.

"Tegu on omanäoliste ja põnevate lauludega, mis pole päris tavalised ja neid on lahe kuulata nii lastel kui ka täiskasvanutel," räägib Musamari juht Tiina Mee. "See on ääretult põnev muusikaline materjal, millele Tõnu Raadik on teinud ka uhked ja vahvad seaded".

Laval on sada last, kelle vanus ulatub neljast neljateistkümne eluaastani. Lauldakse nii kooris kui ka solistina. Kõige nooremad solistid ongi nelja- ja viieaastased.

Lauljaid saadab Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester Jüri-Ruut Kanguri dirigeerimisel ning bänd koosseisus Jaak Jürisson, Ain Varts, Raul Vaigla ja Tanel Ruben.

"Oleme teinud mitu kontserti koos orkestriga," kinnitab Tiina Mee, et lapsed saavad orkestri saatel esinemisega hästi hakkama ning see pakub neile suure elamuse. Ta lisab, et kooli eesmärk ongi viia lapsi kokku professionaalsete muusikutega.

Sel korral teevad kaasa Tõnu Raadik, Nele-Liis Vaiksoo ja Heiti Kender. Kontserti juhib Koit Toome, kes mõistagi laulab koos tüdrukute ja poistega. Viimastega on kavas mõned ägedad lood.

Pileteid on veel saada ja väljaspool Tallinna elavad suured ja väikesed võivad loota, et sügisel jõuab kontsert nendenigi.

"See on nii lahe projekt, et meil on plaanis minna sellega ka Tartusse ja Pärnusse," avab Mee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing