Poolmagus pop Ameerika poistelt

Mari Hiiemäe 16. mai 2008, 00:00

Tallinna jõuab Backstreet Boys oma mahuka maailmaturnee raames, mis kannab viimase, 2007. aasta lõpul ilmunud albumi järgi nimetust "Unbreakable Tour". Saku Suurhallis toimuv kontsert kestab kaks tundi ning selle sisse mahuvad lisaks uusimatele paladele ka hittlood varasemast perioodist, mille kaudu ansamblit eelkõige teatakse. Lisaks mitmehäälsetele ühislauludele on igal bändiliikmel kontserdi vältel esitada oma soolopala.

Hoolikalt ettevalmistatud kava, mida Eesti publik 19. mail kuulda saab, on sama, millega bänd astub üles suurimatel lavadel üle maailma. Rohkem kui kuuekümne esinemisega kontserttuur on praeguseks jõudnud poole peale. 2008. aasta algusest on ansambel jõudnud tiiru peale teha Aasiale, Austraaliale ning Kesk-Ameerikale.

Hetkel on järg Euroopa lavade vallutamise käes. "Unbreakable Tour" on esimene suurem ringreis, mille ansambli liikmed korraldavad ilma Kevin Richardsonita, kes enne lahkumist 2006. aastal kuulus Backstreet Boysi koosseisu bändi asutamisest alates. Lisaks neljale solistile, kes moodustavad Backstreet Boysi praeguse tuumiku, on laval kokku üle kümne muusiku. Kogu meeskond, kes poistebändiga kaasa sõidab ning sõud ette aitab valmistada, koosneb rohkem kui viiekümnest inimesest.

Backstreet Boysi muusikaloomingut iseloomustab pehme kõla ning kergus. 1993. aastal loodud ning siis kärmelt tuule tiibadesse saanud ansambel viljeleb tantsulist pop-muusikat, mille sõnum on suuresti seotud lembetemaatikaga.

Mitmed grupi varasemad juba standardeiks muutunud laulud räägivad armastusest - nii õnnelikust kui õnnetust, alles tärkavatest tunnetest ning värske kiindumuse segadusest. Enim passivad need palad kuulajale, kes on ise oma tundeteemadega samas järgus. Mõjusamad on lood neile, kes ka ingliskeelsetest sõnadest aru saavad.

Backstreet Boysi loomingu on heaks kiitnud väga paljud kuulajad üle ilma. Kinnitust sellest annab terve hulk bändile omistatud muusikaauhindu ja massiline müügiedu, mis on Backstreet Boysiga kaasas käinud juba selle rajamisest alates. Aja jooksul on ansambel sisemiselt küpsenud ning kunagisest eelkõige teismelisi hullutanud poistebändist on sirgunud grupp, mis sobib universaalsele kuulajale.

Backstreet Boysi kontsert kujutab endast maailmatasemel sõud, kus lisaks valgusmängule ning muusikale on kindel koht kostüümidel ning lavalisel liikumisel. Bänd on teada andnud, et nende seekordne tuur on planeeritud tantsulisemana kui varasemad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing