Eestlased usaldavad internetti järjest rohkem

16. mai 2008, 15:21

Eestlaste usaldus interneti vahendusel
reisiteenuste ostmiseks on viimase aastaga üle kahe korra tõusnud, selgub Eesti
suurima reisibüroo Estraveli internetipoe statistikast.

Tänavu aprillis broneeriti internetikeskkonna kaudu üle 2300 lennu.

Võrreldes eelmise aasta aprilliga on interneti teel tehtud ostude hulk kasvanud 130 protsenti. Läbi veebikaubamaja broneeritud toodetest järgnevad lennupiletitele hotellimajutus ja laevapiletid. Lennupiletite sihtkohtadest on populaarseimad Euroopa suurlinnad Pariis ja London, tänu flyLALi odavlennukampaaniale hõivas kolmanda koha Vilnius.

Estraveli asepresidendi Mauri Saarendi sõnul ületab internetiostude populaarsuse kasv ootusi. „Internetibroneeringute kasvutrend näitab, et eestlaste skepsis online-ostude, sealhulgas internetipõhiste reisiteenuste vastu, on kiiresti vähenemas. Valdav osa meie veebikaubamaja klientidest on eraisikud, firmad eelistavad jätkuvalt kasutada personaalseid reisikonsultante,“ lausus Saarend.

Estravel AS käivitas Internetikaubamaja www.estravelshop.com 2005 aastal.

Estravel on Baltikumi suurim reisibüroo, mis annab tööd kokku 263 inimesele. Ettevõte käive oli eelmisel aastal üle 1 miljardi krooni, firma turuosa Eesti reisibüroode seas on hinnanguliselt 38 protsenti.

Tänavu oma 20. tegutsemisaastat tähistaval Estravelil on hetkel Eestis 11 kontorit. Estraveli põhiomanik on Soome üks suurimaid ja vanimaid reisibüroosid Suomen Matkatoimisto Oy (SMT), mis kuulub 100-protsendiliselt lennufirmale Finnair.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2008, 15:18
Otsi:

Ava täpsem otsing