LHV viis pangaks saamise soovi inspektsiooni

16. mai 2008, 12:18

AS Lõhmus, Haavel Viisemann ehk LHV
esitas eile finantsinspektsioonile pangaks saamise taotluse

Litsentsi saamisel lisandub pangandusturule praegusele seitsmele pangale uus pank – LHV Pank. Eesti kapitalil põhinevat panka hakkab juhtima Erki Kilu.

Pangalitsentsiga kaasnevad LHV-le laiemad võimalused kui varem - anda välja laene, hoiustada klientide varasid ning kaasata lihtsamalt ka laenukapitali. Pangalitsents annab klientidele juurde kindlust, et nende hoiused ja investeeritud varad on kaitstud vastavalt pankadele esitatud turvalisuse nõuetega.

Alates 12. maist asus LHV juhatuse esimehe ametisse Erki Kilu, kes seni töötas Seesam Life Insurance SE juhatuse esimehena. „LHVga olen osaliselt seotud olnud juba varem, kuuludes ASi LHV Varahaldus nõukogusse,“ ütles Erki Kilu.
„Pangaks saamine on suur projekt. Et seda edukalt ellu viia, vajame pikaajalise juhtimiskogemusega inimeste abi ning mul on väga hea meel, et Erki Kilu on võtnud meie kutse vastu. Erki missiooniks on olemasoleva ning lisatava finants-, inim- ja sotsiaalse kapitali baasil LHV ümberkujundamine pangaks. Me tahame säilitada omanäolisust ega taha kujuneda klassikaliseks jaepangaks kümnete kontorite ja sularahaarveldustega. LHV jätkab investeerimisele spetsialiseerunud pangana. Meie tooteportfelli lisandub uusi teenuseid, mis on mõeldud eelkõige meie praeguste klientide - ettevõtjate ja eraisikust investeerijate vajaduste rahuldamiseks,“ ütles LHV Groupi nõukogu esimees Rain Lõhmus.

LHV on 1999. aastal loodud investeerimisühing, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. LHV grupi väärtpaberivahendus-, investeerimis- ja varahaldusteenuseid kasutab kokku ligi kolmkümmend viis tuhat klienti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2008, 20:39
Otsi:

Ava täpsem otsing