Aprill kulges kinnisvaraturul tõusvas joones

Annika Jakobson 19. mai 2008, 00:00

Aprillis tehingute arv Tallinna kinnisvaraturul kasvas, keskmine hind jätkuvalt langes.

Kuigi aastases arvestuses sõlmiti Tallinnas korteriomanditega tehinguid ligi 30% vähem, siis võrreldes aasta esimese kuuga tehti 36% rohkem tehinguid. Kokku sõlmiti maa-ameti andmetel aprillis Harjumaal korteriomanditega 894 tehingut, sealhulgas Tallinnas 730.

Tehingute arvu kasvu peamiseks põhjuseks võib pidada langenud hindasid, sesoonsust ja uusarenduste sooduskampaaniaid.

Korteriomandite keskmine hind aga jätkas vaikselt langemist, aprillis keskmiselt 2%. Enim odavnesid magalapiirkondade ja kesklinna korterid. Aastataguse ajaga võrreldes on keskmine hinnalangus Tallinnas 15%, aasta algusest on hinnad alanenud 4%.

Tehinguhindade languse peamiste põhjustena võib välja tuua järgmised tegurid: suur pakkumine ja valikuvõimalus, sellest tulenevalt pikad müügiperioodid; pankade konservatiivsem laenupoliitika, mis teeb inimestele kinnisvara soetamise keerulisemaks; inimeste ootused tuleviku suhtes on muutunud pessimistlikumaks.

Harjumaa hoonestamata elamumaa turul oli samuti aprill veidi aktiivsem kui varasemad kuud. Vaatamata sellele on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tehinguaktiivsus siiski väike. Tehinguid sõlmitakse umbes 40% vähem ja 30-40% madalama hinnaga. Suurenenud on huvi just Tallinnale lähemal asuvate piirkondade vastu, kuna sealsed krundid ja eramud on muutunud tänu hinnalangusele ostjatele kättesaadavamaks.

Hindade langus praeguses turuolukorras on paratamatu, kuna pakkumine ületab nõudlust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing