Tõnis Oja • 18. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Saku Õlletehase aktsia läks kuumaks

Tavaliselt üsna vähekaubeldavast Saku Õlletehase aktsiast sai reedel äkitselt kuum kaup, mis vedas aktsia hinna 9,3 protsendiga plussi. Ehkki aktsia sulgemishinnaks kujunes 206,38 krooni, käis väärtpaber päeval isegi 15 protsenti neljapäevasest sulgemishinnast kõrgemal. Aktsia käive, 1,6 miljonit krooni, oli viimati nii suur pool aastat tagasi.

Õlletehase aktsia ei osutunud kuumaks kaubaks mitte ilusa ilma, vaid ettevõtte uue suuromaniku Carlsbergi aktsiaemissiooni prospektis sisalduva tõttu, kus muuhulgas oli kirjas ka Saku Õlletehase aktsiate võimalikud ülevõtmiskulud, juhul kui väikeaktsionärid selle pakkumise vastu võtavad.

Kohalikud spekulandid arvutasid kiiresti välja, et Carlsberg teeb pakkumise Saku Õlletehase aktsiatele hinnaga 15 eurot ehk 234,7 krooni aktsia kohta ning tormasid väärtpaberit ostma.

Carlsberg on juba varem öelnud, et neil ei ole kavatsust aktsiaid tegelikult välja osta. See tähendab, et ilmselt tehakse pakkumine nii ebasoodne kui võimalik.

Tähele tuleks panna, et Carlsberg korraldab emissiooni vähendamaks Saku endise suuromaniku, emafirma Scottish & Newcastle ülevõetavate firmade (teiste hulgas ka Saku Õlletehas) finantseerimiseks võetud võlakoormust. See aga tähendab, et Carlsbergi jaoks on iga sent kallis ning Saku täielik väljaostmine praegu ebamõistlik.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt