FOTOD: mootorpaadid kihutasid võidu

19. mai 2008, 18:53

Täna ajakirja Paat korraldatud rallil
Tallinna lahel kihutasid võidu seitse alust.

Võistlus koosnes kahest osast: kiirendusetapist ranna lähistel ja avamereetapist ümber Naissaare. Pöörded ajasid üles nii plastikust kiirkaatrid, ujuvtoruga päästeks mõeldud kummipaadid kui tuunitud sportpaadid. Kütus 25-miiliseks ümber Naissaare kihutamiseks maksab orienteeruvalt 2000 EEK.

Enne starti olid võistluse favoriidid Taivo Luik, Ermo Saarm ja Andres Rätsepp oma edu kinnitamisel napisõnalised. "Täna on sile vesi, sellepärast võib sportpaatidel paremini minna, lainega nad meie vastu ei saaks," seletas Rätsepp. Tema kasutab oma 2 x 350 Hp RIBi (balloonidega kummipaat) Boomerangerit tavapäraselt Naissaarele inimeste ja kaupade veoks, kuna rajab sinna suvemaja. Rätsepa sõnul kannab ta Soomest soetatud paat tonni ja on väga merekindel, sama toodet kasutab Eesti Piirivalve.

Esimena kaldale naasnud Zapcat'i vesimärg kipper Ivo Roosi tõi ka sõnumi, et kiirendusvõistluse võitiski Boomeranger. Ümber Naissaare sõidus pakkus Roosi võitjaks samuti Luik-Rätsepp paari, sest juba stardis olevat pikk edumaa saavutatud.
Nii oligi. Teise koha sai Toomas Kiisküla sigarikujulise Jaws roolis ja kolmanda autofirma Renneksi sportlane Ivar Kaup Alpha paat RIB 600-l.

Andres Rätsepal ja Taivo Luigel rallikogemusi jagub: kolm aastat tagasi osaleti mitu nädalt väldanud Dakari rallil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2008, 22:14
Otsi:

Ava täpsem otsing