Rootsi kroonprintsessi miljardiäri

Agnes Ojala 19. mai 2008, 17:19

Suvel kuulu järgi abielluva Rootsi
kroonprintsessi Victoria ja tema kihlatu Daniel Westlingi pulmapidu tuleb
arvatavasti Rootsi läbi aegade kalleim suursündmus.

Peo eelarve on mitukümmend miljonit Rootsi krooni, kirjutab di.se. See aga on väga väike summa võrreldes elavnemisega, mida toob pulmapidu kogu Rootsi majandusele. Ainuüksi pulmadega seotud toodete müügist on oodata kuni 2,5 miljardi Rootsi kroonist käivet.

„Meie arvestuste kohaselt valdab kogu riiki pulmameeleolu ja enamik kaupmeestest kavatsevad sellega kuidagi kaasa liikuda,“ ütles Rootsi kaubandusorganisatsiooni Svensk Handel asedirektor Yvonne Ingman.

Nii turvakaalutlusel kui ka põhjusel, et vastu tuleb võtta meeletult palju külalisi, toimuvad pulmad ilmselt Stockholmis. Svensk Handeli hinnangul toob see linna 12 000 lisaturisti, mis peaks pulmanädalal jaekaupmeestele sisse tooma umbes 30 miljonit Rootsi krooni.

Suurimad võitjad aga on eeldatavalt hotellid ja restoranid. Rootsi Hotelli- ja Restoraniettevõtete liidu analüütik Björn Arnek sõnas, et turistidelaine tõttu võivad selle sektori sissetulekud kasvad 200 miljoni Rootsi krooni võrra. „12 000 lisaturisti tähendab, et kogu Stockholmi läänis on seitsmeks päevaks pea kõikides hotellides täituvus 100%,“ märkis ta, lisades, et sellises olukorras on oodata ka kõrgemaid hindu.

Pulmad toovad aga kaasa ka suuri kulutusi. Kroonprintsessi pulmad meelitavad linna kogu Euroopa kuninglikud pead ja palju teisi kuulsusi, mistõttu on vaja tugevdatud julgeolekut.

Kui Taani kroonprints Fredrik 2004. aastal abiellus, oli tänavail 1300 politseinikku. Kogu pulmapeo korraldamiseks kulus 15 miljonit Taani krooni (u 30 miljonit Eesti krooni). Ja miski ei räägi selle poolt, et Rootsi kroonprintsessi laulatus võiks olla odavam, pigem vastupidi, hindavad di.se-ga arvamusi jaganud isikud.

Nii Yvonne Ingman kui ka Björn Arnek aga usuvad, et suurim kasu, mida Rootsi pulmadest saada võib, on positiivne meediakajastus kogu maailmas.

Victoria ja Daniel Westling on koos olnud juba kuus aastat. Nüüd on õige aeg abielluda. Victoria praktika välisministeeriumis on läbi ja Daniel Westlingi „printsikoolitus“ samuti. Tavakodanikust rootsi mehele õpetasid oskusi meediaga suhtlemisest ja riigijuhtimisest etiketini väga valitud isikud: näiteks Skandia juht Bernt Magnusson, SASi juht Mats Jansson ja PR-firma JKL asutaja Anders Lindberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing