Mariliis Pinn • 19. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Maag saab nakkuse pärast ettekirjutuse

"Teame, et ettekirjutus on tulemas. Praegu koostame kirja klientidele, et veel poodides olev kanaliha tagasi kutsuda. Niipea, kui eelmisel nädalal saime Postimehest teada sellest juhtumist, peatasime partii müügi," lisas ta.

Taltsi andmetel on laos veel 710 kilo Leedust pärit kanaliha. Kokku oli 6. märtsil tulnud partii suurus 5 tonni. "Kuna kaebusi rohkem ei ole, näitab, et kliendid on kanaliha korralikult kuumtöödelnud," sõnas Talts ning kinnitas, et nemad on veterinaarametilt vajalikud load saanud ja kana hoiti nõutud tingimustel.

"Teavitasime ka Nematekase tehast, kus supikana tuli, ja ka nemad uurivad asja," lisas Talts. Samast tehasest Maag sel aastal rohkem kaupa tellinud ei ole.

Kahju suurust Talts hinnata ei osanud. "See sõltub sellest, kui palju kana tagasi tuleb," lisas ta.

Salmonelloosipuhang sai Loo lastaias alguse üle-eelmisel nädalal. Esimesed haigestunud lapsed pöördusid kohaliku perearsti poole kõnealuse nädala reedel palaviku, kõhulahtisuse ja oksendamise nähtudega.

Ühtekokku kahtlustab tervisekaitseinspektsioon salmonelloosi 83 isikul, kellest enamik on lapsed.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori Ago Pärteli sõnul on nad palunud Leedu kolleegidel probleemi põhjust uurida ning ka ELi liikmesriike teavitatakse juhtumist.

Amet kontrollis Pärteli sõnul kõike, mis Loo lasteaia menüüs saadaval oli. "Salmonellabakter leiti külmutatud kanast, mis on pärit Leedust," ütles ta.

Pärtel ütles, et nende amet sai info haigusjuhtumite puhangust tervishoiuametilt. "Haigusjuhtude sagenemine algas kaks nädalat tagasi," märkis Pärtel.

Direktor ütles, et ELi liikmesriike teavitatakse juhtumist Euroopa Komisjoni toidu ja sööda kiirhoiatussüsteemi kaudu.

Pärteli sõnul praegu rohkem kaebusi haigusepuhangu kohta pole.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt