Soomlased alustasid sõda Neste ja Shelli hindade vastu

Agnes Ojala 20. mai 2008, 00:00

Praegu maksab liiter bensiini Soomes umbes 1,5 eurot (23,5 krooni), sügiseks aga ennustatakse hinnatasemeks juba 1,9 eurot (29,7 krooni). "Kas tahad, et bensiini hind langeks?" küsib kiri ja jätkab, "see on võimalik! Selle jaoks tuleb tegutseda nüüd kohe ja läbimõeldult."

Kui eelmisel aastal kutsuti Soomes inimesi üles kindlatel päevadel bensiini ostmisest loobuma, siis naersid kütusemüüjad selle peale, sest kui esmaspäeval kütust ei osta, tuled teisipäeval ja ostad ikka sama palju. Nüüd on aga tarbijad otsustanud anda tõsise hoobi suurtele müüjatele Nestele ja Shellile.

Üleskutse loogika on järgmine. Kui kaks suurt kütusemüüjat bensiini enam müüa ei suuda, peavad nad hinda langetama. See viib kindlasti hinnasõjani ja teised peavad sellele järgnema.

Et soovitud tulemust saavutada, tuleb kirja sõnul mõjutada miljoneid inimesi. Nii palutaksegi kiri võimalikult paljudele tuttavatele edasi saata.

Neste Eesti peadirektori Indrek Kaju sõnul võib tarbijate proteste mõista. "See kampaania on alguse saanud Prantsusmaalt ja on täiesti inimlik reaktsioon tõusvatele kütusehindadele. Teatud hinnataseme juures tarbimine paratamatult väheneb," tõdes Kaju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing