1Partner: ei usu, et Marati tehing jääb aasta suurimaks

Kadrin Karner 21. mai 2008, 00:00

"Ei tahaks uskuda, et Marati hoone tehing jääbki selle aasta suurimaks tehinguks. Ka ajakirjanduses ilmuvate kuulujuttude põhjal võib eeldada, et mõnede suuremahuliste ja kõrgest hinnaklassist objektide ostu-müügi osas läbirääkimised käivad," kommenteeris Kulli kinnisvarafondi Baltic Property Trust (BPT) endise Marati hoonena tuntud Tartu mnt 63 kinnistu omandamist.

Hindamisgrupi juht lisas, et tehingu võimaliku hinna kohta on keeruline kommentaari anda, sest hoone oli kaetud üürilepingutega ning müügihind oli kindlasti otseselt seotud hoone väljaüürimisest laekuvate üürituludega ning üürilepingute täpsemate tingimustega. "BPT on Eesti turul kogenud kinnisvarasse investeerija ja seetõttu arvan, et halba tehingut nad enda jaoks ei teinud."

"Arvestades asjaoludega, et hoonele on võimalik juurde ehitada kaks lisakorrust ning tänased üürihinnad on suhteliselt soodsad annavad need uuele omanikule hea võimaluse investeeringu kasumlikkust tulevikus tõsta. Hoone on hästi nähtav, kuid üks puudus sellel kompleksil siiski on - juurdepääs on veidi keeruline," ütles Kulli.

Uus Maa investeeringute osakonna juhataja Ruben Gornischeff ütles BPT omandatud kinnistu kohta, et huvilisi oli palju, BPT eeliseks teiste ees sai tugev finantsseis ja kiire tegutsemine. "Uus Maa alustas objektile ostja leidmist 2008. aasta alguses, objekti ostmise vastu tundsid huvi mitmed kinnisvara- ja investeerimisettevõtted, BPT eeliseks oli kiire tegutsemine, konkreetsus ja tugev finantsseis," sõnas Gornischeff.

Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ ei saa tehinguhinda konfidentsiaalsusele viidates kommenteerida, ta märkis vaid, et tehing toimus turuhinnaga. Gornischeffi sõnul on käsitletava kinnisvaraprojekti ostu näol on tegemist pikaajalise investeeringuga, mille eesmärgiks on teenida üüritulu, seetõttu oli loomulik, et ostjaks oli rahvusvahelise taustaga kinnisvarainvestor.

"Hea asukoht, objekti suur maht, keskmisest madalam üüritase ja täiendav arenduspotentsiaal on märksõnad, millega Marati majana tuntud kinnisvaraobjekti võiks iseloomustada. BPT kinnisvarafondi jaoks oli oluline ka võimalus olemasolevat rahavoogu parandada, hoone vakants tehingu hetkel oli umbes 10%.

Seoses erinevate ruumide parendamisega otsitakse hoonesse uusi üürnike," rääkis Kulli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing