Juhivahetus toob börsil languse

Agnes Ojala 20. mai 2008, 10:33

Kui börs ülespoole liikus, oli juhivahetus
analüütikute ja spekulantide jaoks hea võimalus mängida aktsiahinna tõusu peale.
Praeguses ebakindlas börsikliimas aga on tulemus vähemalt Stockholmi börsil
olnud vastupidine.

Viimase aasta jooksul on sealse kümne suurettevõtte juhid kas ise kohast loobunud või lahti lastud. Kaheksa uue juhi nime teatavakstegemisest alates on aktsia hind langenud kuue puhul. Seitse ettevõtet on pidanud alla vanduma Stockholmi börsi OMXS indeksile, kirjutas di.se.

Ainus uus juht, kelle sügisesest ametisseasumisest alates on firma käekäik börsil paranenud, olles parem ka aktsiaindeksist, on TeliaSonera Lars Nyberg. Edu on aga tingitud peamiselt ülevõtuspekulatsioonidest.

Infovahendusfirma Eniro, mille juht Tomas Franzén teatas, et lahkub peagi ametist, on sellest ajast börsil teinud 38% languse.

Tööstusettevõte ABB aga on ka ilma uue juhita börsil tõusnud. ABB juht Fred Kindle sai sule sappa veebruaris.

Kuna juhid oma ametisoleku alguses tahavad üldiselt alustada puhta lehena ja koristavad seetõttu hoolikalt kogu ettevõtte ülearustest kuludest, peaks see aktsia hinnale hästi mõjuma.

Paraku aga osutusid selle aasta esimese kvartali tulemused suureks pettumuseks. Nii ongi aktsiate hinnad märkimisväärselt kukkunud.

Suurim kukkuja pärast juhivahetust on olnud Nobia, mille aktsia hind on märtsist alates aktsiaindeksiga võrreldes langenud 21%. Suure languse on teinud läbi ka Skanska, mis sai uue juhi veebruaris (võrdlus indeksiga -16%). Ainus tõusja, nagu juba varem mainitud, oli TeliaSonera, mis on mullu juulist OMXSiga võrreldes tõusnud 26%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing