Ümbrikupalga saajad kardavad töö kaotamist

Hille Tressum 20. mai 2008, 18:00

Konjunktuuriinstituudi värskest uuringust
selgus, et tervelt 55% ümbrikupalga saajatest kardab tööandajalt legaalset
palka küsida, kuna kardab tööd kaotada.

Samas on 32% ümbrikupalga saajatest oma sissetuleku viisiga igati rahul. Vaid 37% avaldasid ümbrikupalga suhtes vastumeelt ning 31% ütles, et neil on täiesti ükskõik, kuidas lauale leiba teenivad.

Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu tutvustatud värskest uuringust selgus, et üha enam inimesi arvab, et ümbrikupalgalt laekumata maksude tõttu saavad nad riigilt vähem teenuseid. Küsitletud ümbrikupalga vastastest leidis 54%, et kogumata maksude tõttu saab riigilt vähem teenuseid. Mullu arvas nii vaid 50% ümbrikupalga vastastest. 71% küsitletuist väljendas muret puuduva või vähese ravi- ja pensionikindlustuse aadressil.

Josing rääkis, et raskustesse sattunud ettevõtted hakkavad tänavu ilmselt maksudest kõrvale hoidma, kuna 33% sotsiaalmaks on neile suur väljaminek. Viimasel ajal on töötajate kindlustunne mõnevõrra vähenenud ning võidakse leppida tööandja pakutud ümbrikupalgaga.

Võib oodata varimajanduse mõningat kasvu, lisas Josing. Enim makstakse ümbrikupalka ehitussektoris. Sellele järgneb teenindussektor, eelkõige majutus- ja toitlustusettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 17:57
Otsi:

Ava täpsem otsing