Warren Buffetti ostureis Euroopasse naudib publikumenu

20. mai 2008, 11:16

Miljardärist investor Warren E. Buffett on
praegusel ajal üks väheseid ameeriklasi, kes võib vabalt Euroopasse ostureisile
minna, siia ta eile saabuski valima omandamiseks sobivaid perefirmasid ja
ühtlasi esines menukalt avalikkuse ees.

Holdingfirma Berkshire Hathaway kaudu toimiv Buffett külastab ostumõtetega nelja riiki, kirjutas New York Times. "Muidugi teeksin seda parema meelega kursiga 90 senti euro eest kui poolteist dollarit," rääkis ta lennujaama hotellis esinedes, "kuid kui saame osta häid ärisid heade inimestega ja hea hinnaga, ei lase ma võimalust mööda, sest pean kurssi liiga kõrgeks." Buffetti sõnul esineb ta avalikkuses, sest tema ja ta firma pole Euroopas nii ülituntud kui Ühendriikides, kus paljud investorid võtavad tema läkitust aktsionäridele lausa pühakirja sõnadena. Reis ei olevat siiski mõeldud tehingute koheseks allkirjastamiseks, küll aga on plaan Saksamaal, Itaalias, Hispaanias ja Šveitsis mõttega ringi vaadata.

Buffetti pressikonverents nägi välja rohkem rokkstaari kui majandustegelase oma moodi, kui arvukad reporterid ja piltnikud seal tunglesid. Ühegi sihikul oleva ettevõtte nime mees ei avaldanud. Tingimusena nimetas ta vähemalt 75 mln dollarist maksueelset kasumit. Kuulujuttude kohaselt on üks selline Saksa mõmmikukujuliste kummikommide tootja Haribo. Mingil põhjusel olid pressikonverentsil laual Haribo kommipakikesed, kuigi Buffett ütles end end ettevõttest mitte midagi teadvat. "Aga üldiselt maiustused mulle meeldivad. Ma suhtun kommidesse päris hästi," ütles ta laualt kommipakki võttes.
Kinnitades küll, et ei loobu investeerimisest USAs, nimetas ta Euroopat siiski viljakamaks pinnaseks kui Aasia või muu maailma tõusvaid turge: "Kala tuleb püüda sealt tiigist, kus kala on. Ja Euroopa on palju parem tiik."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 12:17
Otsi:

Ava täpsem otsing