20. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Liisingu omaosalus algab 10 protsendist

Liisingut kasutatakse projektide puhul, kus liisitav ese vormistatakse liisinguandja nimele.

Liisinguese võib olla nii uus kui ka kasutatud ja seda saab soetada kas kapitali- või kasutusrendi abil. Lepingu lõppedes esimese variandi puhul saadakse liisitava vara omanikuks ja teise variandi puhul liisitav vara tagastatakse liisinguandjale või ostetakse välja.

Liisingu taotluse läbivaatamisel pööravad pangad suurt tähelepanu liisinguobjekti analüüsile, kuna see on finantseeringu peamine tagatis. Omafinantseering on kohustuslik, selle suurus varieerub sõltuvalt pangast.

Lihtsa, üldlevinud ja suurte kasutusvõimalustega seadme puhul võib omafinantseering olla 10%, spetsiifilise seadme puhul ei ole välistatud 30protsendine omafinantseering ning mõni pank võib tehingust ka sellistel tingimustel loobuda, pidades seadmeid liiga eriotstarbeliseks.

Omafinantseeringut võib vähendada, kasutades lisatagatiseks kinnisvara või KredExi käendust. Väiksema omafinantseeringu juures võidakse küsida täiendavalt juhatuse liikmete või omanike isiklikke käendusi.

Valdkonna eelistusi liisingutaotlemisel ei ole. Seadme hindamise tulemusena väljaselgitatud nõrku külgi korvatakse ettevõtte finantsseisu ja juhtkonna tugevama analüüsiga. Pööran tähelepanu, et liisingutaotluse heakskiitmise või tagasilükkamise taga on üldjuhul mitte üks negatiivne põhjus, otsus langetatakse erinevate tegurite koosmõjul.

Autor: Aleksander Andre

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt