20. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Merike Pääro jumestus pärineb Taist

Julge otsuse võttis Merike vastu kaugel Tais, kus tattoo-meik on naistel väga tavaline. Kui Merike kuulis reisil olles, et tema tuttava tuttav seal sellist meigikunsti harrastab, ei kõhelnud ta üldse kaua ja lasi endalegi umbes 600kroonise protseduuri teha. Nii sai ta endale soovitud kuju ja tooniga kulmukaare, silmaümbruse- ning huulejoone. "Algul oli mul küll plaanis vaid silmalaug ära värvida, kuid tegija ei osanud vist väga hästi inglise keelt ega saanud minust aru," naerab Merike tagantjärele.

Tätoveeritud meik tundub sedavõrd loomulik, et kõik arvavad - Merike on ennast lihtsalt värvinud. Naine pole oma otsust kordagi kahetsenud. "See on kohutavalt mugav. Nüüd värvin hommikuti vahel vaid ripsmeid ning soovi korral saan alati olemasolevale meigile midagi juurde lisada."

Merike tunnistab, et aastatega on ta muutunud väga mugavaks ja laisaks iluasjade tarbijaks. Olles ise juba aastakümneid ilu keskel ja nimel tööd teinud, on igasugune iseenda peal katsetamine ammendunud. "Kui päevast päeva töötad ilusa figuuriga, näonaha ja silmadega modellide keskel, siis ega nendega võistlema hakata ole mõtetki," naerab ta. "Samuti olen tundnud, et vanemaks saades on palju põnevamaid asju kui iseenda üleslöömine."

Üks regulaarne protseduur on Merikesel siiski juba ligi 15 aastat sama - kord kuus käib ta kosmeetiku juures ultrahelipuhastuses oma kiiresti rasuseks muutuvat näonahka hooldamas.

"Kui muud puhastused tähendavad valdavalt naha pigistamist ja vanemal nahal võivad veresooned lõhkeda kergesti, siis see meetod ei kahjusta nahka üldse," põhjendab ka ise kosmeetikuks õppinud Merike oma valikut.

Juuksuris käib Merike ka, kuid sedagi vaid umbes poole aasta tagant. "Minu juuksur Katrin Kruusmaa on ikka nii kindla käega, et kui tema juustest üle käib, siis kolm kuud kindlasti on mul täiesti mureta ja ma ei pea ka juuste sättimise peale siis üldse aega raiskama." Seepärast ei lase Merike endale ka päris poisipead lõigata, sest see nõuaks palju rohkem vaeva ning tihedamat juuksuri külastamist.

Samuti ei pea Merike tegelema spetsiaalselt küünte hooldamisega, sest need on tal tugevad nagu kullil. Küüsi peab ta lihtsalt teatud aja tagant kääridega lõikama, sest isegi küüneviil ei hakka neile peale. Lakkida pole tal neid eriti mõtet, sest pidev kangastega töötamine kulutab laki väga ruttu maha.

Kuna Merike teab, et ühegi kreemiga ennast 10 aastat nooremaks ja ilusamaks ei tee, siis kreemitab ta ennast vaid pärast vanni või dušši - sedagi sellepärast, et talle meeldib kreemide lõhn. Üks lemmikuid on The Body Shopi kookose-mandli-lõhnaline kreem.

Autor: Liina Raudik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt