Riigikontroll avastas Narva linnajuhtidel kahtlasi tehinguid

ÄP 21. mai 2008, 00:00

Nii müüs Narva linnale kuuluv AS Narva Elamuvaldus 2006. aasta mais osaühingule SV Eurokvaliteet 1,3 miljoni krooniga oma osa kaasomandis olnud kinnistust aadressil Linda 4. Ülejäänud osa kinnistust kuulus tehingu tegemise ajal Narva linnale ja oli Narva linnavalitsuse linnavara- ja majandusameti bilansis.

Kuu aega hiljem andis SV Eurokvaliteet soetatud osa kinnistust 15 aastaks kasutada Narva linnavalitsuse sotsiaalabiametile, kes maksab selle eest ligikaudu 25 000 krooni kuus. Samuti hüvitas Narva linnavalitsuse sotsiaalabiamet SV Eurokvaliteet kinnistul asuvates ruumides tehtud 114 000 krooni maksnud remondi.

Riigikontrolli aruande järgi väärib rõhutamist nõrk kontrollisüsteem Narva linna ametiisikute majanduslike huvide tuvastamiseks, mis võimaldab vara ja raha segamatult kantida.

Riigikontroll leidis ühtlasi, et ASi Narva Vesi juhataja Aleksei Voronov on oma allkirjaga kinnitanud ca 80 000kroonise tehingu infotehnoloogiatooteid müüva ASiga Noolsirge. Voronov oli tehingu ajal Noolsirge ainuomanik ja juhatuse liige. Kogutud tõendusmaterjali põhjal on küll kõikide tehingute juures olemas kirjavahetus eri ettevõtetega, kuid pakkumised polnud sisult ja mahult võrreldavad.

Riigihangete korraldamisel esines mitmeid juhtumeid, kus pakkumiste võtmise kohta puudub dokumentaalne tõestus. Näiteks ostis Narva linnavalitsuse kultuuriosakond 2006. aastal 298 000 krooni eest köögiseadmeid ASilt Metos. AS N&V projekteeris 179 000 krooni eest parklat ilma, et ametnikud oleks küsinud konkureerivaid hinnapakkumisi.

Lisaks maksis linnavalitsus toetusi, mille eraldamiseks polnud volikogu eelnevalt tingimusi kehtestanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing