Digiallkiri pürgib Guinnessi rekordiks

Mariliis Pinn 22. mai 2008, 00:00

"Plaanime püstitada digitaalsete allkirjade kogumise kampaaniaga maailmarekordi ja esitame kogutud allkirjad muu hulgas Guinnessi maailmarekordite meeskonnale kinnitamiseks - kui läheb õnneks, saab osaleja oma nime ka rekordiraamatusse," selgitas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse nõunik Riho Oks.

Kampaania korraldajatel on eesmärk koguda vähemalt 50 000 digiallkirja. Allkirjastatavaks dokumendiks on nii-öelda hea tahte avaldus, millega lubatakse hea inimene olla ja rohkem ID-kaardi võimalusi kasutada.

Kampaania algab täna ja kestab juuni lõpuni. Maailmarekordit saab püüda aadressil www.id.ee/rekord. Hääletada saab Hansapangas spetsiaalsetes punktides, kus inimesi juhendavad asjatundjad.

"Seni on väljastatud 1 001 646 ID-kaarti, kuid vaid iga kümnes kasutab selle e-võimalusi. Nii et tööpõld on suur ja lai," ütles kampaania programmijuht Agne Kivisaar. Tema sõnul ongi kampaania eesmärk kasvatada ID-kaardi elektroonsete võimaluste kasutajate arvu.

"Oma analüüsis jõudsime järeldusele, et seda peaks serveerima meelelahutuse võtmes, millega jõudime rekordipüstitamiseni," selgitas reklaamiagentuuri Division projektijuht Kaarel Mikkin. Analüüs tõi välja, et korra ID-kaarti kasutanud inimesed üldjuhul jäävadki seda kasutama ja kampaania annaks selleks lustliku tõuke.

"Kui eestlased andsid lätlastele ja leedukatele "Teeme ära!" kampaaniaga põhjuse enda metsad puhtaks teha, siis miks mitte anda neile ka järgmine eesmärk - digiallkiri kasutusele võtta," lisas Oks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing