Hea ja kurja maa

Mari Hiiemäe 23. mai 2008, 00:00

Uus seikluslugu kannab pealkirja "Narnia kroonikad: Prints Caspian" ning film on vändatud C.S. Lewise samanimelise bestselleri põhjal.

Tegelasteks on selleski filmis neli koolilast - Peter, Susan, Edmund ja Lucy, kes saavad keerulise ülesande - aidata fantastilise Narnia riigi pärijal prints Caspianil võlumaailma ohustav häving ära hoida. Koos veidrate maagiliste olenditega suudetakse seatud eesmärk ka täita.

Film on hoogne ning seikluslik. Narnia muinasjutulises võlumaailmas valitsevad hea ja kurja reeglid. Vaenlaste ning omade leerid eristuvad üsna selgelt.

Kuna see, kes on hea ja kes paha, on niigi selge, keskendub süþee tegevusele - võitlustele ning tegudele, mida tegelastel õigluse maksma panemiseks ette tuleb võtta. Kaasakiskuv film on täis ehmatavaid kaadreid ning lahinguid ja möllu.

Filmis "Lõvi, nõid ja riidekapp" läbinisti negatiivseid jõude esindanud valge nõia asemel astub "Prints Caspianis" noortele võitlejatele vastu õel kurjakuningas Miraz, kes soovib saada Narnia valitsejaks. Selleks ajaks, kui lapsed oma seiklust alustavad, on Mirazil saavutatud juba mõningane edumaa.

Õnnelik võlukuningriik on langenud türanni hirmuvalitsuse alla ning Narniast on kadunud rääkivad loomad ja muud maagilised olendid, kes selle paiga kunagi nii imetabaseks tegid. Laste esimene ülesanne on üles leida lõvi Aslan, kelle abita nad edasi tegutseda ei saaks.

Seejärel asuvad nad ohtlikku võitlusesse Narnia vabaduse eest.

Narnia-teemaliste filmide lavastajaks on Andrew Adamson, kelle käekirja mäletavad veel selgelt Shreki-triloogiat vaadanud kinosõbrad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing