Indigolapsed tulevad välja

Mari Hiiemäe 23. mai 2008, 00:00

Indigolaste ühe juhtfiguuri Toomas Valsbergi sõnul kavandab bänd eelkõige pisemaid etteasteid väikestes hubastes esinemiskohtades. Praeguseks on kinnitatud plaanid esineda juulikuus Tartu Üliõpilaskohvikus ning augustis Viru Folgil. Kindlasti näevad fännid ansamblit üles astumas ka suvel toimuva Viljandi Pärimusmuusika Festivali raames. "Esineme vabalaval. Suurele lavale me ikka veel ei pääse, sest me polevat korraldajate arvates piisavalt folk," räägib Valsberg.

Kiiremas korras saavad soovijad bändi oma silmaga üle vaadata juba maikuu jooksul, mil on kavas kontserdid Tallinna Kirjanike Majas ning Genialistide klubis Tartus.

Esinemisprogrammi on bändiliikmed kokku seadnud aegade jooksul eelkõige iseendale lemmikuks saanud lauludest. Lisaks bändi mõlemale plaadile salvestatud lugudele kuuleb kontsertidel ka valikut Toomas Valsbergi Austraalia-Uus Meremaa-Tai rännakul kirjutatud paladest. Taist mediteerimast ja Uus Meremaalt ringihääletamast naasnud Valsberg on täis innukust pakkuda publikule erinevatelt hulkurmuusikutelt õpitud lugusid mitmetes keeltes.

Juba tuttavatest lauludest tulevad kindlasti esitusele "Seebimullibeebi", "Maailm, mis elab sinus", "Kurb Vene Multikas", "Tuulesosinad" ja "Moosiseemnekaru".

Muusikat, mida Indigolapsed viljelevad, nimetavad bändiliikmed ise lohepika nimetusega metsa-maa-hinge-etno-jazz-folgiks. Vastavalt konkreetsele laulule suureneb ühe või teise nimetatud märksõna osakaal. Valsberg möönab, et Indigolaste looming muutub ajas ja ruumis, kuid selle põhiolemus jääb tõenõoliselt alati samaks.

Indigolaste laulude südamest tulnud sõnum on loodud lootuses puudutada kuulajate sügavamaid hingekeeli, fantaasiat ja unistusi. "Kui me muusika enam kedagi nutma või naerma ei aja, siis paneme pillid kotti," teatab Valsberg kindlalt.

Live-kontserdil pääseb Indigolaste muusika salvestatud materjaliga võrreldes paremini esile ning sellist vormi soovitavad endaga tutvumiseks ka bändiliikmed ise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing