Ärimees andis Iisraeli peaministrile lihtsalt niisama 150 000 dollarit

Mariliis Pinn 27. mai 2008, 21:49

Iisraelis käib altkäemaksuskandaal -
ärimees tunnistas kohtus, et andis riigi peaministrile 150 000 dollarit
sularaha, mille saatuse kohta puuduvad igasugused dokumendid.

Ameerika juudist ärimees Morris Talansky, keda kahtlustatakse Iisraeli peaministrile Ehud Olmertile ebaseaduslikult sularaha andmises, tunnistas kohtus, et andis Olmertile 15 aastata jooksul 150 000 dollarit. Olmert aitas tal väidetavalt äri korraldada, tutvustades teda mitmele Ameerika miljardärile, kirjutas Haaretz.com.

Olmerti advokaadi Eli Zohari sõnul oli Talansky tunnistus krutskiline ja tõde selgub hiljem ristküsitluses, üldiselt ei näinud ta teos kriminaalsust.
75aastase Talansky sõnul puuduvad dokumendid sellest kuhu raha kulutati. „Ma tean, et ta armastas kalleid sigareid,“ lisas ta. Ärimehe sõnul on Olmertil tugevad sidemed Ameerika juutidega. Väidetavalt kulus raha erinetavate valimiskampaaniate ja puhkusereiside eest tasumiseks.

Siiski jäi Olmertiga seotud altkäemaksujuhtum segaseks. Ärimees tunnistas, et andis peaministrile sularahaga täidetud ümbrikke, kuid ei nõudnud midagi vastutasuks.

Olmert küll võttis ühendust kolme rikka Ameerika juudist ärimehega ja rääkis neile Talansky minibaariärist, kuid midagi rohkemat ei juhtunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing