Inspektsioon: Luxembourg on Euroopa südames asuv fondikeskus

27. mai 2008, 10:46

Tänases Äripäevas on lugu sellest, kuidas
Hansapangast lahkunud fondijuhid ja analüütikud varahaldusfirma
asutasid, kuid kes eelistavad oma fonde Luxembourgis registreerida, sest see on
investoritele soodsam ja atraktiivsem.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler kommenteeris Eestist väljapool fondide registreerimist, öeldes, et Luxembourg on üks Euroopa südames asuv peamine fondikeskus, kus on pikaaegselt väljakujunenud õigusraamistik, sealhulgas maksuseadused, ja järelevalvepraktika. "Kindlasti ei suuda Eesti hetkel veel Luxembourgiga erinevatel põhjustel fondikeskusena konkureerida," olid tema sõnad. Kessler põhjendas, et taoliseks keskuseks saamine nõuab seadusandja, ministeeriumite, järelevalveasutuse ja turuosaliste läbimõeldud, koordineeritud ning pikaaegset pingutust.

Limestone´i investeeringute juht Alvar Roosimaa möönis nimetatud artiklis, et Eestis on fondi ostmine institutsionaalsetele välisinvestoritele raske, sest ükski suur platvorm, kes üle maailma fonde vahendab, ei ole Eestit oma struktuuri sisse lülitanud. Samuti ei tunta tema sõnul mujal maailmas fondi sisenedes või sealt väljudes tasu võtmist, nagu on Eestis, mis teeb vara haldamise ka Luxembourgis investori jaoks soodsamaks.

Samuti pidi Luxembourgis registreeritud fond Roosimaa sõnul oluliselt enam usaldusväärsust äratama, kui seda on Eestis registreeritud fond. Roosimaa ei uskunud, et Eestist enam fondikeskust tuleb. See oleks tema arvates olnud võimalik veel umbes viis aastat tagasi, kui fondikeskuse loomise idee oleks üles korjanud kas Hansapank või SEB.

Taust
*Limestone Investment Management AS loodi mullu augustis.
*Fondivalisteja tegevusloa said nad finantsinspektsioonilt tänavu veebruaris.
*Limestone Partners’i Luxembourgi tütarfirma haldab institutsionaalsetele investoritele mõeldud Limestone Eastern Europe Opportunities Fund’i, mille minimaalne märkimissumma on 125 000 eurot.
*Juuni lõpus plaanib Limestone Investment Management avada investoritele New Europe Socially Responsible Fund'i.
* Investeeritakse uutesse ELi ja peagi ELiga liituvatesse riikidesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing