ÄP fototoimetus • 27. mai 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Eesti Logistikaühingu liikmed ootavad ühingult suuremat aktiivsust

Terje Tatter, Eesti Logistikaühingu liige

Peaks alustama andmebaasi korrastamisest. Näiteks liikmemaksu tasumata jätnud nimekirjast välja lülitama. Siis saaks ülevaatlikuma pildi ühingu liikmetest ja arvust.

Hooaja alguses võiks korraldada paar klubilaadset kokkusaamist, alustades mõne temaatilise esineja või sarjaga, korraldada arutelu mõne päevakajalise sündmuse kohta vms. Ka www.logi.ee edasiarendus tekitaks huvi, aga see vajab ilmselt suuremaid finantse. Logistikaühingu uues juhatuses näeksin missioonitundega inimesi, teotahtelisi ja häid suhtlejaid. Loodan, et kõik sinna kandideerivad seda ka on. Ja vähemalt alguses pole mõtet endile seada piirituid eesmärke, vaid alustada inimestele lähemalt, leida see, mis ühendaks.

Maris Mäesalu, Eesti Logistikaühingu liige

Rohkem peab kaasama ühingu liikmeid, jagama informatsiooni ja uudiseid; vahendama logistikaalast ajakirjandust, online-uudiseid või vähemalt viitama uudistele teistesse portaalidesse, jagama kasulikke linke jm.

Näeksin uues juhatuses Illimar Pauli. Temal on head organisaatorivõimed ja kontaktid. Kui 4-5 aastat tagasi vedas ühingut tema, oli ühing ka aktiiivne. Pidevalt oli kuulda uutest üritustest, seminaridest - ühingu toimimine oli märgatav. Kuigi Illimar Pauli puhul peab jälgima, et ühingu üritused ei muutuks liiga SENSEI-keskseteks. Võib kergesti segi ajada ühingu huvid oma huvidega. Ühingu üritused peaksid olema liikmetele jõukohased ja kõigi huvide eest seisvad. Teised tänavused juhatuse kandidaadid on kahjuks veel liiga rohelised ja kogenematud.

Ansi Arumeel, Eesti Logistikaühingu liige

Paika tuleb panna ühingu eesmärgid ja detailsem tegevuskava vähemalt 3-4 aastaks. Praegune tegevuskava jääb üsna üldsõnaliseks. Algatada tuleb aktiivne tegevus, näiteks taastama ettevõtte külastuste traditsiooni, seadma sisse regulaarse uudiskirja jm.

Kaaluda tasub palgalise töötaja kaasamist, et ühingut efektiivsemalt administreerida. Samuti võiks kaaluda oma seminaride või konverentside korraldamist, et tasakaalustada ühekülgsust selle valdkonna koolitusturul Eestis.

Ühingu juhtimises näen aktiivseid inimesi, kellel on soovi ja aega pühenduda

logistikaühingu tegevustele. Mõelda võiks ka nooremate logistikute (tudengite või äsjalõpetanute) kaasamist juhatuse tegevusse.

Janek Kivimurd, Eesti Logistikaühingu liige

Esimene samm on tehtud, hetkeseis on ühemõtteliselt ning ausalt sõnastatud: ühing on vajumas igavesse unne - liikmed, aidake taaselustada logistikaühing. Päästmiseks tuleks kindlasti jätkata ettevõtete ning organisatsioonide külastuste sarja ja miks mitte võtta ette ühiseid külastusi ka teistesse riikidesse. Need on olnud ühingu vaieldamatult populaarsemad ühistegemised.

Usun, et ühingu taaselustamisele aitaks kaasa ka personaalsem lähenemine: telefon kätte ning helistada liikmetele ja öelda: "Lahe ning kasulik üritus on tulemas, ole kohal!"

Ühise laua taha tuleks koondada ka ühingu juriidilised liikmed. See oleks hea võimalus vahetada infot, rääkida kogemustest, arengusuundadest.

Tihedamat koostööd tuleb teha kõrgkoolide ning tudengitega.

Ühingu juhatuses toetan kindlasti Lauri Lati kandidatuuri. Logistikaseminari 2007 edukas korraldamine räägib iseenda eest.

Mina olen optimist ning logistikaühing on väärt taaselustamist!

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt