Lihtne on näidata süüdlasele näpuga

Jaana Pikalev 28. mai 2008, 00:00

Kes meist ei teaks, et pea kõikide tülide ja probleemide allikas seisis veidi rohkem kui aasta eest meil Tõnismäel ja valvas rahu. Nüüd näitab enamik majandusanalüütikuid näpuga sinna suunas ning arvestavad majanduskasvu alates pronksiööst ja aprillisündmustest.

Ka transiidi- ja logistikaäris käib ajaarvestus Reformierakonna teisaldatud monumendi järgi. Kõik, mis oli enne ja millega tuleb rinda pista nüüd, annab aga kõigile õigust saata süüdistavaid pilke Tallinna ühes kõrgemas tipus asuva valitsuse poole.

Teinekord see aitabki, sest nüüd on üks osa poliitikutest transiidiäri languse eest kabuhirmus tegutsema asunud. Vastulauseks peaministri avaldusele, kelle hinnangul transiit on Eestile üks vähetähtis majandusharu, mõistis riigikogu majanduskomisjon tellida uuringu Eesti transiidi ja logistika perspektiivide kohta. Järelikult komisjon peaministri seisukohti ei jaga.

Avaldatud uuring kubiseb ideedest ja suundadest, mis vajaksid riigi toetust ja kaasamõtlemist. Riigi ülesanne on teha investeeringuid infrastruktuuri ja täita kehtivat transpordipoliitika arengukava. Ning miks mitte töötada välja ka päris transiidiarengukava.

Tulu, millest me transiidi languse tõttu ilma jääme, täidaks praegusel ajal riigieelarvesse tekkinud augu. Aga ehk ongi krahh parem. Tsiteerides transiidieksperti Raivo Varet - kehvad ajad on head nõuandjad. Praegu on paras aeg tegutsema hakata, sest verstapostid on kätte näidatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing