Morgan Stanley ootab Euroopas kadu

Romet Kreek 28. mai 2008, 00:00

Euroopa aktsiate karuturg jätkub veel kuus kuni 12 kuud ning Morgan Stanley strateegid ei välista superlanguse stsenaariumi.

Selle stsenaariumi kohaselt võtab maad stagflatsioon (vilets majanduskasv kõrge inflatsiooni tingimustes).

"Me ei suhtu positiivselt veel järelejäänud 2008. aastasse ja usume, et langeva turu vaheralli on läbi," kirjutasid investeerimispanga strateegid Teun Draaisma juhtimisel. "Meil on kinnisvarakriis, krediidi kokkutõmbumine, inflatsiooniprobleemid, naftakriis ja ettevõtete kasumimarginaalide tipptase."

Lääne-Euroopa ettevõtete esimese kvartali kasumid näitasid 25,3protsendilist kukkumist, mis on 7,9 protsendipunkti võrra hullem tulemus kui USA ettevõtetel.

See on muutnud Euroopa ettevõtetest koosneva Stoxx 600 indeksi vähemalt kuue aasta odavaimaks võrrelduna ettevõtete kasumiga, kuid see pilt võib olla väga petlik.

"Aktsiad võivad näida odavad, kuid vaid sel juhul, kui kasumiprognoosid on õiged," kirjutas Draaisma. "Mingil hetkel sel aastal läheme me uude aktsiaturu nõrkuse faasi, mille tõukajaks on ettevõtete tulemuste allakäik. Me ootame seda momenti ja püüame nõrkuse ajal aktsiad osta."

Selleks aastaks on prognoosinud analüütikud Stoxx 600 indeksisse kuuluvate ettevõtete kasumi 0,8protsendilist langust, mis oleks esimene tulemuste langus kuue aasta jooksul. Aga alles selle aasta algul ootasid analüütikud kasumite 11protsendilist kasvu.

Stoxx 600 indeksi selle aasta prognoositud kasumite põhjal arvestatud hinna-kasumi suhe on 12,7 USA S&P 500 indeksi 23 vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing