27. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Vöötkood pihuarvutis aitab säästa

Vöötkoodisüsteem osutub kasulikuks laotegevuste juures, kus tuleb näiteks vastata küsimustele: "Mis tooted või partiid on mingil laoaadressil (riiul/kõrgus/pesa)?" või vastupidi: "Kus kohas laos asub mingi toote partii." Süsteem on ka piisavalt taibukas, et võtta vastu tooteid tarnijatelt ja teha lattu korrektseid siirded.

Kogu töö toimub, lugedes ribakoode pihuarvutisse ehitatud skanneriga. Kasutajad ei pea iga tegevuse jaoks naasma kontorisse, et ERP (Enterprise Resource Planning ehk ettevõtte majandusinfosüsteem) süsteemi käivitada, vaid võivad jätkata oma tööd laoterritooriumil. Laosolevaid partiisid võib raporteerida seda lausa pakendikaupa või alusekaupa, genereerides automaatselt ka SSCC-koodid ja trükkida ribakoodi etiketid, võtta lattu arvele ja panna valmis väljastuseks. Tootmise spetsiifikale vastavalt võib mõned partiid kvaliteedikontrolli parameetrite alusel vajalikuks ajaperioodiks ka garantiini määrata. Kõik toimingud on häälestatavad tootepõhiselt.

Põhilised süsteemi eelised seisnevadki töökeskkonna kaudu töötaja toimingute efektiivsuse tõstmises, vigade arvu vähenemises, sisestusefektiivsuse kasvus, mida võimaldab PDA sissehitatud skanner. See kõrvaldab ka vajaduse paberitööks ja võimaldab hoida aega ajamahukate tööde teostamiseks, nagu laosiirded, kauba vastuvõtt ja väljastuseks ettevalmistus.

Laojuhataja võib kindel olla, et kõik tooted on korrektselt nopitud ja õigel ajal väljastatud, pidamaks antud müügilubadusi. Ta teab ka, et kõik saabunud kaubad on vastu võetud korrektselt ja asetatud õigetele laokohtadele. Lisaks on loodud võimalus saada detailne ülevaade, kus mingid tooted laos asuvad.

Finantsjuht saavutab süsteemiga kulude kokkuhoiu kulukate tarnevigade vähenemise ja väiksema turvalise laovaru kaudu ning tänu võimalusele teostada väiksema töötajate arvuga sama töömaht (või sama töötajate arvuga astuda vastu kasvavale töömahule).

Kaupade halduse efektiivsemaks muutmine lihtsustatud vastuvõtu, loendamise, noppimise ja muude tegevuste abil võimaldab kaupu kiiremini tarnida. Kaubapartiide vöötkoodiga identifitseerimine annab võimaluse laoliikumiste optimeerimiseks ja tarneahela juhtimiseks. Vöötkoodivahenditega automatiseeritud laohaldus, mis on täielikult ühildatud ERP süsteemiga, tõstab lao efektiivsust ja vähendab vajadust hoida suuri tootekoguseid turvavarudena.

Autor: Ervin Salusoo

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt