Kadrin Karner • 28. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Töötukassa palkab Evli appi oma miljardeid paigutama

Töötukassa teatas, et juhatus tegi nõukogule ettepaneku valida finantsvahendite haldajaks esitatud pakkumiste seast Evli Bank Plc, kuna see oli majanduslikult parim ja töötukassa vajadustele kõige paremini vastav.

Finantsvahendite haldamise pakkumisi sai töötukassa kuus. Töötukassa nõukogu otsustas anda juhatusele volitused sõlmida finantsvahendite haldamise leping Evliga.

Töötukassa varasid haldavad Fortis (endise nimega ABN Amro) ja rahandusministeeriumi riigikassa osakond.

Fortise käsutuses oli tänavu I kvartali lõpu seisuga 2,3 miljardit maksumaksja krooni. Äripäev tõstatas paar kuud tagasi töötukassa raha haldamisel olematu tootluse teema ja nüüd lõpuks kaasatakse sinna ka lisahaldur.

Evli Bank Plc tütarfirma Evli Securities ASi juhatuse liige ja varahalduse üksuse juht Veikko Maripuu ütles, et töötukassaga on asjad nii kaugel, et nende pakkumine kuulutati parimaks ja nüüd algavad läbirääkimised.

Maripuu ütles, et pakkumise sisu praegu avaldada ei saa. Tema sõnul on selge, et 1. oktoobriks peavad läbirääkimised pooli rahuldavate tulemusteni jõudma, kuid võimalik, et see saab teoks varem. "Tavapäraselt võivad asjad ka kiiremini toimuda, kui muid takistusi ei lisandu," lisas ta.

Millised on muutused töötukassa tegemistes või kuidas kavatsetakse investeeringutest saadavate tulude tootlust varasemaga võrreldes suurendada, Maripuu praegu rääkida ei saa.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et täiendava varahalduri kaasamine oli vajalik investeerimisriskide hajutamise vajaduse tõttu.

Tema sõnul jäävad investeeringupõhimõtted endiseks, st investeerimispoliitika on konservatiivne.

"Töötukassa varahaldurite hallatavate fondide maht peaks olema võrreldav ja tagama investeerimisriskide hajutatuse," kommenteeris Paavel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt