Turu-uuringud: välistööjõuna soositakse kõige enam ukrainlasi

Kadrin Karner 29. mai 2008, 00:00

Tööturuameti direktor Tiina Ormisson ütles 2008. aasta välistööjõu vajaduse uuringust rääkides, et kui kolm aastat tagasi oldi kõige enam huvitatud Venemaalt ja Soomest tulevast tööjõust, siis 2007. aasta tulemused näitasid, et vaadatakse eelkõige Ukraina poole.

Ormisson põhjendas tulemusi võimaliku väiksema keelebarjääriga, kuna ukraina keel sarnaneb paljuski vene keelega. Teine põhjus on palk -

Eestis pakutav palk jääb veel alla vanade Euroopa riikide palgale. Näitena tõi ta Slovakkia, kellel on Euroopa mastaabis väga suur tööpuudus, ometigi slovakid Eestisse ei tule, kuna siinne palk pole piisavalt konkurentsivõimeline.

Peale töötleva tööstuse januneb võõrtööjõu järele kinnisvara-, üürimis- ja äriteenindus ning Ormissoni sõnul ka ehitus, vaatamata ehitusbuumi möödumisele.

Eelmise uuringuga kõrvutades on tööjõuturg muutunud ka sedavõrd, et kui 2005. aasta tulemustes kajastus just välisspetsialistide vajadus, siis nüüd ka puudus peamiselt oskustöölistest ja lihttöölistest. Erinevalt varasemast, kui välistööjõudu kasutati peamiselt hooajatöödel, pooldatakse neid nüüd tööle võtta alalise töölepinguga.

Uuring tuvastas, et 57% tööandjatest on teisest riigist saabunud töötajaga jäänud täiesti rahule, 28% vastas, et pigem rahule.

Turu-uuringute ASi 10.-20. märtsini telefoni teel tehtud uuringu küsimustele vastas 1000 tööandjat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing