Üheksa maakonda saavad 765 miljonit krooni eurotoetust

Agnes Ojala 29. mai 2008, 11:46

Valitsus kinnitas tänasel istungil kohaliku
omavalitsuse investeeringutoetuste (KOIT) kava üheksas maakonnas. Kava kohaselt
suunatakse aastail 2007-2010 maakondadesse eurotoetusteks 764,7 miljonit
krooni.

Kava järgi toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist uuel perioodil 2007-2010 kokku 60 projekti Hiiu, Järva, Lääne, Põlva, Pärnu, Rapla, Saare, Viljandi ja Võru maakondades, teatas siseministeerium.

Regionaalminister Siim Kiisler ütles, et KOIT kava eesmärgiks on parandada kohalike elanike elukeskkonda. „Tahame jõuda selleni, et inimeste põhivajadused oleksid võimalikult hästi tagatud Eestimaa igas paigas,“ ütles Kiisler. „Olemas peavad olema tänapäeva nõuetele vastavad üldhariduskoolid, lasteaiad, sotsiaalabikeskused. Hõredama asustusega piirkondades tahame luua võimalused infrastruktuuri otstarbekamaks kasutamiseks, näiteks koondada olemasolevatesse ruumidesse nii kooli, lasteaia kui raamatukogu.“

Kiisleri sõnul on seekordses kavas kõige suurem toetus plaanitud Raplasse Vesiroosi spordihoone ehitamiseks, milleks kulub 45 miljonit krooni. „Samas on kavas toetusraha eest ehitada või rekonstrueerida mitmeid koolimaju ja lasteaedu. Näiteks Lihula lasteaed renoveeritakse ligi 15 ning Leisi keskkoolihoone 30 miljoni krooni eest,“ ütles regionaalminister.

Türi kultuurimaja rekonstrueerimiseks on kavas ette nähtud 32, Haapsalu kultuurimaja rekonstrueerimiseks 35 ning Muhu ja Ida-Saaremaa vanurite hooldekodu rajamiseks 26,2 miljonit krooni.

Valitsuse tänasel istungil kinnitatud kava sisaldab ka lisaprojekte rohkem kui 100,7 miljoni krooni ulatuses, mis saavad toetust juhul kui toetatavatest projektidest vabaneb vahendeid.

Regionaalministri sõnul on lisaprojektide lülitamine kavasse põhjendatud, sest selle aasta kevadel mitmete kohalike omavalitsuste poolt läbi viidud ehitushanked on võrreldes eelmise aasta kalkulatsioonidega odavnenud. Vabanevad reservid suunatakse sama maakonna teistesse projektidesse.

Ülejäänud kuue maakonna – Harju, Ida-Viru, Jõgeva, Lääne-Viru, Tartu ja Valga – investeeringute kava kinnitatakse peale seda kui on lahendatud siseministeeriumile laekunud eriarvamused maakondlike hindamistulemuste osas. Mõne maakonna puhul on tõstatatud küsimusi objektide jätkusuutlikkuse või ehitusliku komplekssuse osas.

Perioodil 2007-2013 saab Eesti Euroopa Regionaalarengu Fondist regionaalarengu programmidele toetust kokku rohkem kui kuus miljardit krooni. Ligi 2,25 miljardit krooni on mõeldud kohalike avalike teenuste arendamiseks.

Esimesel perioodil, aastatel 2004-2006, eraldati Euroopa Liidu struktuurifondidest samalaadse meetme toetuseks kokku 465 miljonit krooni. Lõpetatud või töös on 115 erinevat projekti, mille tulemusel saab uue olemise hulk lasteaedu, koolimaju, hoolekandeasutusi ja tänavavalgustussüsteeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing