Enn Tosso • 29. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Carlsberg annab Saku aktsionärile võimaluse

Eile, kui oli viimane päev oma pakkumine teha, tuligi Carlsbergi ülevõtmispakkumine Saku Õlletehase aktsionäridele, hinnaks kujunes 194,06 krooni ehk 12,4 eurot aktsia eest.

Saku Õlletehase suurim eraisikust aktsionär Rain Lõhmus ütles eile hommikul aripaev.ee-le, et ei oska veel öelda, kas 194 krooni on tema jaoks sobiv hind Saku aktsiate eest või mitte.

Lõhmusele kuulub üle 200 000 Saku aktsia ehk umbes 2,5 protsenti kogu ettevõttest. Praeguse Carlsbergi pakkumise juures, mis oli 194 krooni, saaks Lõhmus ligi 40 miljonit krooni.

Ka teised Äripäeva küsitletud väikeaktsionärid ei osanud eile veel öelda, kas nad kavatsevad ülevõtmispakkumisele vastata.

Hansapanga analüütiku Triinu Viilupi sõnul oli ootuspärane, et pakkumishind on võimalikult madal. Tema sõnul on ülevõtmispakkumine hea võimalus neile aktsionäridele, kes soovivad suuremat hulka aktsiaid müüa. "Kuna Saku aktsia on sedavõrd ebalikviidne, on see neile nüüd võimalus," arvas analüütik. Samas keeldus ta andmast väikeaktsionäridele soovitust, kas oma osalust müüa või mitte.

LHV analüütik Sten Pisang ütles, et tõenäoliselt ei ole kõik investorid jõudnud veel ülevõtupakkumisega tutvuda ning need, kes on jõudnud, võivad alles kaaluda, kas müüa aktsiad või mitte.

"Börsi eilne ülevõtupakkumisest madalam hind peegeldab erinevate investorite seisukohti: kes on pikemaajaline investor, ei plaanigi müüa, kes ootab kõrgemat või konkureerivat pakkumist," kommenteeris ta aktsia ümber toimuvaid arenguid.

"Positiivne on see, et investorid ei ole tormanud kohe müüma, vaid kaaluvad erinevaid võimalusi ja stsenaariume," lisas ta.

"Arvestada tuleks sellega, et kui Carlsberg ei saa üle 90% kogu aktsiatest kätte, siis pärast pakkumisperioodi kukub hind suure tõenäosusega tagasi pakkumise-eelsetele hinnatasemetele. Kuna Saku aktsia likviidsusega muidu just ei hiilga, siis suuremat positsiooni omavatel investoritel on praegu hea võimalus positsioonist kas osaliselt või täielikult väljuda," sõnas analüütik.

Saku Õlletehase aktsia lõpetas eile kauplemise Tallinna börsil 191,04 krooni peal. Kolmapäeval sulgus aktsia 190,26 krooni tasemel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt