Sevilla lummab esimesest silmapilgust

Triin Rebane 30. mai 2008, 00:00

Kuna tegu on suhteliselt suure linnaga, tuleks Sevilla külastamiseks varuda päevi. Hakkama saab aga ka päevaga. Vaatamata 700 000 elanikule jätab linn koduse mulje. Vähestes linnades tekib tunne, et see oleks justkui teine kodu. Sevillas see tekib.

Andaluusia pealinna ühe kohustusliku vaatamisväärsuse hulka kuulub linna katedraal. Tegemist on ühe suurima keskaegse gooti stiilis katedraaliga nii kõrguse kui ka hõivatud maa-ala poolest.

Katedraali kõrval on pisike aed purskkaevuga, mida võib nimetada apelsiniaiaks. Aeda kaunistasid mitukümmend apelsinipuud. Nii imelik kui see ka ei tundu, võib näha keset suurt katedraali väljakut apelsinikorjamist. Külastasin Sevillat just siis, kui apelsinid olid parajalt küpsed ning kohalikud neid puudelt usinalt kokku kogusid. Eestlasele, kes kodus ei saa Raekoja platsil apelsine korjata, oli see uskumatu vaatepilt.

Katedraali juurest võib vaikselt edasi liikuda Alcazari poole. See on Sevilla kuninglik palee, mis oleks justkui Hispaaniasse ära eksinud. Hoone on araablaste ehitatud ning sinna minnes tekib pigem tunne, et oled sattunud külastama mõnda islamimaad.

Järgmisena tasub sammud seada Maria Luisa parki. See hõlmab Sevillas suure maa-ala ning on kohalikele mõnusaks jalutamise või jooksmise paigaks. Pargis on mitu monumenti ja muuseumi. Üks näiteks Plaza de America, mis tegutseb kunstimuuseumina. Pargi teevad ilusaks metsikud palmid, apelsinipuud ning kudrutavad lumivalged tuvid.

Pargi kõrvale jääb väga kena Plaza de Espa?a - suur poolringis ehitatud väljak, mida võib pidada Sevilla visiitkaardiks ning leida pea igalt teiselt Sevillast ostetud postkaardilt.

Riigiga sama nime kandvat väljakut kaunistavad poolringis ehitatud hooned, mida tänapäeval kasutatakse parlamendiruumidena, mosaiigina ehitatud n-ö nurgakesed Hispaania suurimate provintside ja linnade auks, nikerdatud mosaiiksillad ja palju muud uudistamisväärset.

Sevilla puhul on Plaza de Espa?a see koht, mis paneb ahhetama ning kuhu võiks jalutama-imetlema jääda tundideks.

Lisaks neile tasub silm peale visata veel jõe ääres paiknevale vahitornile nimega Torre del Oro, Euroopa esimese tubakavabriku kohale ehitatud Sevilla ülikooli majale, linnavalitsuse hoonele, kaasaegsele kaunile Alamillo sillale - mis pimedas annab tõeliselt ilusa efekti - ning kõikidele pisematele parkidele.

Kindlasti ei saa Andaluusia keskuses olles jätta tutvumata sealse osturajooniga, milleni jõuavad pea kõik ka lihtsalt jalutades. Katedraali juurest peatänavat pidi linnavalitsuse poole liikuma hakates leiab igaüks ostlemistänava kergesti üles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing