Sharon Stone pruukis suud ja jäi ilma reklaamikampaaniast

30. mai 2008, 15:35

Christian Dior pidi koristama Hiinas oma
Sharon Stone`i pildiga reklaamid, sest too oli oma lapsesuises sõnavõtus Hiina
suhtes poliitiliselt ebakorrektne.

Prantsuse moebränd on järjekordne rahvusvaheline suurfirma, kes sai tõsise õppetunni, kui ohtlik on ametliku Hiina väärikuse riivamine, kirjutas New York Times. Seistes oma toodete boikoteerimise ohu ees, eemaldas Dior eile filmikuulsuse oma reklaamikampaaniast Hiinas. Eelmisel nädalal pakkus Sharon Stone välja, et hiljutine Sichuani maavärin võis olla karma-kättemaks Pekingi käitumise eest Tiibeti suhtes. “Neil polnud muud valikut kui Stone Hiina kampaaniast välja võtta. Ta läks ilmselt üle piiri,” tõdes reklaamiagentuuri Leo Burnett Worldwide juht Tom Bernardine.

“Mulle ei meeldi, kuidas hiinlased tiibetlastega käituvad, sest keegi ei peaks tegema teisele halba. Ja kui nüüd maavärin ja kogu see värk juhtus, siis ma mõtlesin, et kas see on karma? Kui sa ise ei ole hea, siis juhtub sinuga halbu asju?” seletas Sharon Stone eelmisel nädalal Cannes`i filmifestivalil.

Eksimus juhtus Diori jaoks kehval hetkel. Pekingi olümpiamängud on paari kuu kaugusel, kasv arenenud maades aeglustumas, nii on luksuskaupade tootjad pööranud rohkem tähelepanu Hiina turule. “Et olla Hiinas edukas, tuleb aduda kohalikke tingimusi,” ütles Bernardine.

Aprillis levisid Hiinas boikoti-üleskutsed Prantsuse päritolu kaubandusketi Carrefour vastu. Põhjuseks oli Tiibeti-meelsete protestijate poolt olümpiatule teekonna häirimine Pariisis. Asi rahunes maha, kuid alles pärast seda, kui president Sarkozy oli saatnud oma abi Hiinasse suhteid siluma. 2005.a. tabas sama saatus Jaapani firmasid, kui Jaapanis pidi tulema kasutusele kooliõpik, milles hiinlaste arvates kujutati valesti jaapanlaste tegevust II maailmasõjas.

Nüüd levisid Hiinas üleskutsed boikoteerida peale Diori kauba ka Sharon Stone`i osalusega filme. Riiklik uudisteagentuur Xinhua teatas, et näitleja on “kogu inimühiskonna vaenlane”.

Diori avalduses tunnistati, et Stone`i kommentaarid olid olnud “haavavad” ning teatati tema kasutamisest loobumisest. Sõna kommentaariks sai ka patuoinas, kes lubas end “täielikult pühendada” maavärina ohvrite aitamisele. Oma suurest kaastundest Hiina rahvale pajatas ka ettevõte.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing