Alan Greenspan: järgmise mullini kulub hulk aega

01. juuni 2008, 10:57

USA keskpanga endine juht Alan Greenspan
usub, et kulub hulk aega enne kui maailmaturul jälle mõni uus „mull“ üles
kohub.

Reedel Montrealis loengut pidades ütles Greenspan, et selline mull nagu USA kinnisvaraturul saab tekkida olukorras, kus on korraga olemas rida tegureid nagu madal inflatsioon ning ülemäärane usk majanduse käekäiku ja teatud liiki investeeringutesse, vahendas agentuur Reuters.

„Kui ühel hetkel inflatsioonisurve kasvama hakkab, siis enam mulle ei teki,“ ütles Greenspan.

Greenspan möönis stagflatsiooniohtu, ehk olukorda, kus majanduskasv on nõrk ning hinnatõusutempo kiire. „Oh muidugi,“ oli ta vastus küsimusele, kas selline stsenaarium on võimalik.

Greenspan prognoosib pikas perspektiivis nafta hinna tõusu jätku. Tänased kõrged hinnad on osaliselt spekulatsiooni tagajärg, kuid oma osa on ka tugeval nõudlusel, ütles Greenspan.

Toormehindade tõus ei ole uue mulli algus, ütles Greenspan.

Endine keskpankur ütles ka, et näeb läinud aasta suvel USAst vallandunud laenukriisis juba leevenemise märke, hoiatades samas pead tõstva protektsionismi eest, mis pärsib majanduse kohanemisvõimet. „Globaalsetelt turgudelt taganemine on väga kulukas samm,“ ütles ta.

2006. aastani USA keskpanka juhtinud Alan Greenspan omandas pika ametiaja jooskul peaaegu guru staatuse. Täna on aga palju kriitikuid, kelle sõnul hoidis Greenspan USA laenuintresse liiga kaua liiga madalal, olles üks põhisüüdlasi tänaseks lõhkenud kinnisvaramulli tekkes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2008, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing