Kumu sihtasutus ja Finkide endine firma jagavad kahjutasu

Anne Oja 02. juuni 2008, 00:00

Kui Finkide Vemarro Pärnu maantee 10 kinnistu Kumu sihtasutuselt ostis, oli Indrek Ilometsa, Hillar Soosalu, Tõnu Pulleritsu ja Ilmar Pulleritsu AS Elias seda hoonet riigilt rentinud juba üle kümne aasta. Nende 1991. aastal sõlmitud rendileping kehtis 30 aastat ja lubas omakorda allrentnikke võtta.

Ehkki esimene võimalus rentnikust lahti saada oleks tulnud 2003. ja 2004. aasta vahetusel, teavitas Vemarro Eliast rendilepingu lõpetamisest umbes kuu aega pärast kinnistu ostu. Vaid pisut hiljem hakkas Finkide firma ähvarduste toel rentnikelt ise raha sisse kasseerima.

Osa allrentnikke pakkis seepeale asjad kokku ja põgenes nelja tuule poole. Teised nõustusid uute rendilepingute ning maksmisega uuele majaomanikule.

27. mail avaldatud kohtuotsusest selgub, et Vemarro ei saanud Eliase ja allrentnike lepinguid üles öelda, kuna polnud tol hetkel ametlikult hoone rendileandja.

Kohtus tunnistusi andnud Tõnu Pullerits rääkis, et rentnikud lahkusid, kuna maja uus omanik käis neid ähvardamas. Kes talle maksma ei hakanud, löödi hoonest lihtsalt välja.

ASi Elias kahju tekkis saamata jäänud renditulust. 2002. aastal jäi Eliasel saamata 1,6 miljonit ning 2003. aastal 8,7 miljonit krooni.

Harju maakohus otsustas mullu septembris, et kogu kahju tuleb välja maksta Vemarrol. Ringkonnakohus tühistas maakohtu otsuse ja ütles, et Vemarrol ning Kumu ehitust korraldanud sihtasutusel tuleb kahjud pooleks teha. Mõlemad peavad Eliasele maksma rohkem kui 5 miljonit krooni. Kahasse tuleb kanda ka Eliase ligi poole miljoni kroonised kohtukulud.

Ringkonnakohtu otsuse saab riigikohtusse kaevata 30 päeva jooksul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing