Jaga lugu:

Uudised

Tallinn pakub Peterburi tee alguses kontorit omavale ASile Kryos 6,3 miljonit krooni, et firma müüks Ülemiste ristmiku ümberehitusele ette jääva 1859ruutmeetrise krundi linnale.

Krunt ja maja jäävad Ülemiste ristmiku ümberehitusele ette seetõttu, et tulevikus viiakse Peterburi tee sillaga üle Tartu maantee ning selle rajamiseks on vaja Peterburi teed Tartu maantee ristmiku juures laiendada, kirjutas Postimees.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul tellis linn kinnistu turuväärtuse selgitamiseks osaühingult Kinnisvaraekspert hinnangu ning selle järgi on kinnistu väärt 6,33 miljonit krooni.

Abilinnapea märkis, et linn ootab firma vastust võimalikult lühikese aja jooksul.

Haaberstis alustati 2300ruutmeetrise müügipinnaga Asko ja Sotka sisustuskaubamaja rajamist. Avamistähtaeg on sel sügisel.

Ühekorruselise hoone krundi pind on ligikaudu 6500 ruutmeetrit ning sisaldab parkimiskohti 60 sõidukile. Hoone projekteeris Tõnis Tarbe Arhitektuuribüroo.

"Uue poe asukohavalikus arvestasime elurajoonide lähedust ning seda, et Haabersti piirkonnas suuremad sisustuskaubamajad puuduvad. See annab meile konkurentsieelise," selgitas Asko ja Sotka poodide omaniku Indoor Group kontserni Balti tegevuste juht Juha Hongisto.

Indoor Group kontsern on 85 kauplusega Soome juhtiv mööblikaupluste ettevõtte.

Autor: ÄP

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt