Jalgpall: austerlased kardavad alandust

Martin Hanson 03. juuni 2008, 12:40

Grupp Austria jalgpallifanaatikuid kutsuvad
oma rahvusmeeskonda üles lahkuma Euro 2008 finaalturniirilt ning mitte mängima
omaenda kodus peetaval jalgpallivõistlusel. Miks? Mehed kardavad saada
alandatud, kuna nende rahvuskoondis ei ole nii hea, kui kõlbaks Euro 2008
finaali, vahendab BBC.

Austria on EMi finaalturniiril esimest korda ja sedagi ainult tänu korraldajamaastaatusele, mis lubab ta finaali eelvõistlusteta. Austria tegelik tase jalgpallis on aga nukker. Ning oma alagrupis on nad selgelt kõige nõrgemad, kuna vastasteks on tugevad jalgpallimaad Horvaatia, Saksamaa ja Poola.

Austria on FIFA tabelis langenud 102. kohale, platseerudes täpselt Alþeeria ja Tansaania vahele. Paljud jalgpallifännid (just austerlased ise) on veendunud, et Austria koondis ei tohiks finaalturniiril mängida, kuna nad on lihtsalt halvad.

Veebis liigub ringi avaldus, millel nimeks "Oesterreich zeigt Rueckgrat" ehk "Austia, näita oma selgroogu!", mis nõuab, et Austria võtaks oma meeskonna võistlustelt tagasi. Avalduses on kirjas, et Austria koondis on solvang sellele ilusale mängule.

Üks avalduse koostajaid, Michael Kriess, on ise kuulsa Austria jalgpalluri poeg. Tema sõnul tegi ta avalduse armastusest selle kauni mängu vastu.

„Austerlasest jalgpallifanaatikuna olen ma harjunud kaotuste ja alandustega, kuid seekord oleme me ajaloo kõige madalamal pulgal. Meie mängus ei ole enam mingit kirge,” sõnas Kriess.

Kriess leiab, et põhjuseks, miks Austria jalgpall kiratseb, on mängijate liiga head palgad, mis hoiavad mängijaid kinni Austria liigas, aga mis ei ole maailma mõistes üldse konkurentsivõimeline.

Kriess on saanud ka mitu suurt trahvi, enamasti Austria jalgpallikoondise vapi valekasutamise eest. Mehe avaldusele on alla kirjutanud 10 000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 08:41
Otsi:

Ava täpsem otsing