Tühistatud tellimused maksavad 40 Rapala töökohta

03. juuni 2008, 16:47

Soome kalastustarvete kontserni Rapala
Eesti ASi andmetel pole osaliselt tühistatud tellimuste tõttu võimalik
pikendada 40 inimese tähtajalist töölepingut.

Soome kalastustarvete kontserni Eesti tegevjuht Rauno Rantanen rääkis, et poolteist aastat tagasi oli ettevõttes tööjõu puudus ning inimesi oli tööle vaja tähtajalise lepinguga.

Telefonivestluses ütles Rantanen, et tähtajalise lepingu sai 40 töötajat ning mitte ühegi töötaja lepingut ei pikendata, kuid hilisemas e-kirjas korrigeeriti arv 54ks, millest pole võimalik pikendada 40 inimese lepingut. Rantaneni sõnul töötab ettevõttes 250 töötajat tähtajatu lepinguga.

Ettevõtte tootmisjuht Jaan Gustavson lisas, et juuni lõpuni kehtivaid tähtajalisi lepingud pole võimalik pikendada, kuna osadest tellimustest on ära öeldud.

Hiljem täiendas ta, et tähtajalisi lepingud ei pikendata lahenduse leidnud tolliprotseduuride ja varasemate plaanide taastumise tõttu.

Rantanen ütles, et tänase seisuga pole ettevõttel plaanis Eesti tootmist Venemaale kolida. „Osa lantide esmaseid tootmisoperatsioone on saadetud Venemaale. Iirimaa tehas suleti ja need tööoperatsioonid tulid Pärnusse. Sügisest peaks Pärnu tehas töötlema ainult värvitud lante, mis vajavad rohkem kvaliteetsema töö tegemist,“ rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2009, 11:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing