Keskpanga juht pani dollari hüppama

Tõnis Oja 04. juuni 2008, 00:00

Dollari kurss hüppas eile pärastlõunal kümmekonna sendi võrra üles pärast seda, kui USA keskpanga juht Ben S. Bernanke andis mõista, et baasintressi langetamise periood on mõneks ajaks lõppenud.

Kui veel terve hommikupooliku liikus Ühendriikide valuuta vahemikus 1,54-1,56 dollarit euro ehk 10,02-10,08 krooni dollar, siis pärast USA keskpanga sõnavõttu hüppas dollar kurss 10 sendi võrra 10,13 kroonini.

Nimelt esines pärast kaks kuud kestnud pausi avalikkuse ees USA keskpanga juht Ben S. Bernanke, kes andis vihje, et keskpank baasintresse lähiajal muuta ei kavatse. Hispaanias toimunud rahvusvahelisel rahaturukonverentsil satelliitülekandega toimunud esinemisel lausus keskpanga juht, et möödunud aasta septembrist alanud agressiivne intresside alandamine koos 168 miljardi dollari suuruse valitsuse rahasüstiga on saavutanud mõningase majanduse paranemise, kirjutab agentuur AP.

Samas andis ta üsna harvaesineva hoiatuse, et murelapseks on hoopis dollari madal kurss, mis soodustab inflatsiooni.

Ehkki Bernanke kordas, et majanduskasv võib aasta teisel poolel hakata kiirenema, toonitas ta, et majanduses jätkub võitlus kolme negatiivse jõu vastu, milleks on ehitussektori kokku kukkumine, probleemid krediiditurul ning finantssektori nõrkus.

Analüütikute arvates jätab keskpank jaanipäeva ajal toimuval nõukogu koosolekul baasintressid muutmata ja mõningate hinnangute kohaselt jäävad need paika vähemalt aasta lõpuni.

Eesti Pank fikseeris USD eilseks ametlikuks kursiks 10,01 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing