Meelis Mandel • 3. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Rahumaa pole läbikukkuja, Kruuda seis kriitilisem

Eelmise aasta lõpus oli Indrek Rahumaa täht nii eredalt särama löönud, et Äripäev valis ta 2007. aasta ärimeheks.

Oli ju Indrek Rahumaa suurosalusega investeerimisfond Alta Capital Partners viimase pooleteise aasta jooksul investeerinud agressiivsesse laienemisse üle kolme miljardi krooni ja pidas läbirääkimisi Oliver Kruudalt Kalevi magusatootmise ning Rubla (endise Tere) ostuks 660 miljoni krooni eest.

Tehing, mis tundus eelmise aasta lõpus vormistamise taga seisvat, on tänaseks liiva jooksnud.

Mis siis juhtus? Kas paipoisi imagoga Rahumaa on end nurka mänginud? Kas Rahumaa raha ootuses mitmeid lühiajalisi kõrge intressiga laene võtnud Kruuda veab välja?

Põhjuseks, miks aasta suurtehing katki jäi, peetakse haavatavat olukorda rahaturul. Laenuraha ei saa nii lihtsalt enam keegi. Samas pole ju ka kindel, et kaup, mille ostmiseks sügisel käed loodi, ikka vastab lubatule.

Suurte ostukavatsuste luhtumises pole iseenesest midagi erakordset. Alles äsja luhtus näiteks tarkvarahiiu Microsofti kavatsus osta ära turu teine internetifirma Yahoo!, mille peale viimase aktsia viiendiku alla sööstis. Lihtsalt Kalevi ja Tere müük on Eesti-suguses väikeriigis viimased kaheksa kuud olnud avalikkuse huviorbiidis ja ebaõnnestumine võimendub. Nii Kruuda kui ka Rahumaa suhtes.

Rahumaad mina läbikukkujaks ei pea. Tuletan meelde, et tema Alta Capitalil on endiselt ju Silvano Fashion Group, Ida-Euroopa edukaim naistepesu tootja, Prantsusmaa juhtiv pitsitootja, Valgevene naistepesu bränd, Venemaa naistepesu poodide müügikett Linret, Põhjamaade juhtiv kattematerjalide tootja. Kui lisada Läti suuruselt viies ehitusettevõte, Poola kondiitritehas, Läti suuruselt teine piimatööstus ja Leedu naistepesu jaemüügikett, saab muljetavaldava nimekirja. Endiselt.

Viimasel ajal oma tegevust killustanud ja lisaks piima- ja magusatootmisele kinnisvara- ning meediaärisse sisenenud Kruuda on riski peale välja läinud, lootes laienemist rahastada osa tegevuse müümisega. Seda ta seni teha pole suutnud. Tema praegune äritegevus kokkuvõttes raha sisse ei too, pigem voolab seda siit-sealt välja.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt