Tõnis Oja • 4. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Aasia autotootjad tegid USAs ilma

Jaapani ja Lõuna-Korea autotootjate müük kasvas USAs 3,7 protsendi võrra ning nende turuosa kerkis seal rekordilise 48,2 protsendini, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Uudise peale tegid Jaapani ja Korea autotootjate aktsiad hinnaralli, mis vedasid üles nii Jaapani kui ka suurema osa Aasia aktsiaturgudest.

Jaapani suuruselt teise autotootja Honda Motori aktsia hind hüppas 8,6 protsendi võrra 3790 jeenini, Mazda Motor väärtpaberi hinnale lisandus 9,1 protsenti.

USA autotootjate, nn Detroidi kolmiku General Motorsi, Fordi ning Chrysleri müük kukkus kokku 21 protsenti. Heaks uudiseks Aasia autotootjatele oli ka USA keskpanga juhi Ben Bernanke esinemisest põhjustatud dollari kursi ralli.

Meil suurte autode sümboliks kujunenud Ameerika Ühendriikide populaarseimaks autoks tõusis Honda Civic, tõrjudes troonilt varasema Fordi F-seeria pikapid. Nagu sellest oleks veel vähe, Fordi pikapist möödusid ka Honda Accord ning Toyota Camry ja Corolla. Tegemist on esimese korraga alates 1992. aastast, kui enim müüdud autoks ei ole mitte pikap vaid sedaan.

General Motors teatas aga teisipäeval toimunud aktsionäride üldkoosolekul, et kolm aastat tagasi võetud suund - panustada suurtele veokitele - oli valearvestus ning ettevõtte tegevjuht Rick Wagoner teatas nelja tehase sulgemisest. General Motorsi aktsia hind reageeris teisipäeval väikese tõusuga, eile aga alustas pea kaheprotsendilise miinusega.

Kahe nädala pärast 105aastaseks saava Ford Motori aktsia hind kukkus eile üle kahe protsendi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt