Vooglaid: börs uuris Manutendi sobivust topelt hoolikalt

Kaisa Tahlfeld 05. juuni 2008, 00:00

"Minu kommentaar on sama mis ennegi. Me täitsime neli tingimust, mis börs andis meile juba mitu nädalat tagasi. Need tingimused olid ka varem täidetud, kuid nemad tahtsid saada topeltkinnitust. Nii oligi," kommenteeris Vooglaid teisipäevast Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni positiivset otsust Manutendi võlakirjade noteerimisele.

Võlakirjade esimene noteerimispäev on 10. juuni.

Vooglaiu sõnul on neil programm tehtud miljardi peale. "See sai börsi heakskiidu, juhul kui me emiteerime kuni miljard. Aga tänaseni me ei vaja ühtegi kopikat raha juurde," rääkis Vooglaid.

Tema sõnul on ettevõte sellest miljardist välja müünud 110 miljonit krooni, see kõik on investeeritud. "Nüüd septembris istume investoritega maha ja uurime, kas keegi tahab pikendada. Kui keegi pikendab, siis tegelikult minu arvates teenib ta väga head protsenti. Ja kui ei taha pikendada, siis me oleme valmis lunastama, raha tagasi maksma," märkis Vooglaid.

Manutendi Peterburi hotellil on praegu SOK kontserniga rendileping ning käimas on ostu-müügiläbirääkimised. Müügitehingu aega ei olnud Vooglaid nõus avalikustama. "Ma loodan, et ma saan veel enne jaanipäeva teile selle kohta häid sõnumeid öelda," lisas ta.

Paar nädalat tagasi esitas Tallinna börs täiendavaid tingimusi Manutendi investoritele liiga riskantseks nimetatud võlakirjade väljastamiseks, mille peale firma omanik Märt Vooglaid lubas võlakirju kohalikul börsil üldse mitte noteerida.

Kõrvalt vaadates on keeruline hinnata, kas Tallinna börs oli liiga konservatiivne esialgse keeldumisega. Kuid ehk oleks parem olnud Manutendiga otse suhelda võimalike puuduste suhtes, esmase keeldumise toon oli päris tume. Ma arvan, et kokkuvõttes börs käitus õigesti võlakirju noteerides - ostuotsuse peab ikka iga investor ise tegema ning börsil noteerimine on olulisuse mõttes sekundaarne.

Ei saa üheselt öelda, et sarnased võlakirjad oleks sobimatud fondide portfelli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing