Tõnis Oja • 5. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kallis kütus kütab Wal-Marti aktsiat

Bensiini hinna kallinemine on heaks kütuseks maailma suurima jaekaubandusketi Wal-Mart aktsiale, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Bensiini keskmine hind on USA energeetikaministeeriumi andmetel kerkinud alates möödunud aasta 27. augustist 45 protsenti. Wal-Marti aktsia hind on sama ajavahemiku jooksul kerkinud aga 32 protsenti ehk 57,66 dollarini, sest inimesed on hakanud kütusehindade kallinemise tõttu käima supermarketites. Põhjus on lihtne: ühest ja samast kohast leiab kõike, alates toiduainetest ning lõpetades rõivastega.

Ka eile teatas kaubandusgigant, et nende kaubanduskeskuste, mis on lahti olnud vähemalt aasta, käive kasvas maikuus 3,9 protsenti. See on pea poole suurem kasv, kui ettevõte oli ennustanud varem. Analüütikud ennustasid 1,9protsendilist käibe kasvu, Wal-Mart ise arvas, et kasvuks tuleb kaks protsenti. Wal-Marti aktsia hind oli tund aega pärast kauplemise algust hüpanud enam kui protsendi võrra.

Kuna hulgimüügigrupp Costco teatas üheksaprotsendilisest käibe kasvust, andis see positiivse impulsi kogu USA aktsiaturule. Dow Jonesi tööstuskeskmine oli tund aega pärast kauplemise algust kerkinud enam 0,8 protsenti, peamiselt tehnoloogiasektori hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeksile oli lisandunud pea poolteist protsenti.

Wal-Marti aktsia on investorite hulgas olnud populaarne varemgi just sel ajal, kui kütuse hinnad on tõusnud. Nii kerkis ajavahemikus 1999-2000 bensiini hind USAs keskmiselt 79 protsenti, Wal-Marti aktsia hind aga 39 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt